mBank dla inwestorów: mFundusze Dobrze Lokujące z trzema strategiami inwestycyjnymi
Copy

Kopiuj tekst

mBank dla inwestorów: mFundusze Dobrze Lokujące z trzema strategiami inwestycyjnymi

mFundusz dla każdego, mFundusz dla aktywnych czy mFundusz dla odważnych? 19 września br. mBank uruchamia subskrypcję na nowe produkty dla inwestorów. mFundusze Dobrze Lokujące to trzy proste strategie funduszy inwestycyjnych, zróżnicowane pod względem ryzyka.

Oferta przygotowana została z myślą o początkujących inwestorach - wybór mFunduszy jest prosty, w zależności od wybranego wariantu średnioroczna oczekiwana stopa zwrotu wynosi 2 proc., 5 proc. lub 8 proc. Klienci mają możliwość elastycznych wpłat i wypłat zainwestowanych środków lub ewentualnych konwersji oraz stałego monitorowania bieżących wyników w serwisie transakcyjnym mBanku. Innowacyjność usługi w głównej mierze polega na zminimalizowaniu procesu decyzyjnego klienta, który w praktyce ograniczy się do określenia akceptowanego poziomu ryzyka lub/i oczekiwanej  średniorocznej stopy zwrotu – która w tym przypadku jest z góry określona dla każdej strategii i stanowi punkt odniesienia dla zarządzających. Oferta została przygotowana we współpracy ze Skarbiec TFI, jednym z największych i najbardziej innowacyjnych towarzystw na polskim rynku. Istotną rolą w procesie inwestycyjnym będzie odgrywało Biuro Maklerskie mBanku, w szczególności Departament Doradztwa Inwestycyjnego (dawny mWealth Management SA), który będzie pełnił rolę doradczą. Celem współpracy mBanku ze  Skarbiec TFI jest zaoferowanie klientom detalicznym rozwiązań inwestycyjnych, w których wykorzystamy kompetencje i doświadczenie zespołu zarządzających obu instytucji.

- mFundusze Dobrze Lokujące to oferta dla początkujących inwestorów, poszukujących ograniczonego wyboru oraz wsparcia w zarządzaniu składnikami portfela. Stanowią uzupełnienie dotychczasowej oferty mBanku dostępnej w ramach Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych – mówi Paweł Przybyłek, dyrektor odpowiedzialny za produkty inwestycyjne i oszczędnościowe dla klientów indywidualnych mBanku.
Minimalna kwota pierwszej wpłaty wynosi 1000 zł, a kolejnej 100 zł. W dowolnym momencie klient będzie miał też możliwość zasilenia danej strategii jednorazową lub cykliczną wpłatą. Co ważne, skład instrumentów finansowych dla każdej strategii będzie aktywnie dostosowywany do sytuacji rynkowej. A bieżąca wycena portfela  w serwisie transakcyjnym mBanku umożliwi łatwą kontrolę efektów inwestycji. Klienci cały czas będą otrzymywać czytelną informację o stopie zwrotu danej strategii.
Przez pierwsze sześć miesięcy mBank oferuje obniżone opłaty za zarządzanie inwestycją, po tym okresie kwoty te nadal nie przekroczą średniej opłaty oferowanej na rynku (odpowiednio: 0,4 proc. i 0,7 proc. dla mFunduszu dla Każdego, 0,7 proc. i 1,3 proc. dla mFunduszu dla aktywnych oraz 1,0 proc. i 1,9 proc. dla mFunduszu dla odważnych)
Od 9 września klienci mBanku widzą nową funkcjonalność w systemie bankowości internetowej. Po kliknięciu na jedną ze strategii inwestycyjnych zostaną przekierowani na strony informacyjne banku. Do momentu rozpoczęcia zapisów w subskrypcji mogą więc zapoznać się ze szczegółami oferty i spokojnie podjąć decyzję, którą propozycję wybiorą. 
Subskrypcja będzie trwać od 19 września do 11 października 2016 r.
- Nowe, innowacyjne podejście do inwestycji, dzięki swojej prostocie, elastyczności a także transparentności ma szansę na zdobycie uznania w oczach klientów, za czym przemawiają badania przeprowadzane w trakcie prac nad wdrożeniem usługi. Ambitnym celem mBanku jest zgromadzenie w mFunduszach Dobrze Lokujących  500 mln aktywów w perspektywie 2 letniej - dodaje Paweł Przybyłek.
Więcej informacji na: https://www.mbank.pl/indywidualny/inwestycje/fundusze/dobrze-lokujace/
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.