CFO mBanku szefem strategii i rozwoju Commerzbanku
Copy

Kopiuj tekst

CFO mBanku szefem strategii i rozwoju Commerzbanku

Jörg Hessenmüller, wiceprezes mBanku ds. finansów, złożył rezygnację ze swojej funkcji. Z początkiem lipca obejmie stanowisko dyrektora ds. strategii i rozwoju Grupy Commerzbanku.


Jörg Hessenmüller obejmie nowe stanowisko 1 lipca 2016 r. Nazwisko jego następcy zostanie ogłoszone wkrótce.

– Zdecydowałem się przyjąć nowe wyzwanie, by wspierać Commerzbank w otoczeniu rosnących wymagań regulacyjnych i wyzwań rynkowych. Przez ostatnie cztery lata stałem się wielkim fanem mBanku, jego kultury, prostoty rozwiązań, ciągłego poszukiwania innowacji, a przede wszystkim pracujących w nim ludzi. Dziękuję za wsparcie i bycie częścią tego zespołu – mówi szef finansów mBanku.

– Jörg jest najlepszym CFO, jakiego spotkałem w swoim życiu zawodowym. Jego powrót do Frankfurtu na tak eksponowane stanowisko jest symbolicznym świadectwem, że mBank stał się ważnym elementem Grupy Commerzbanku, a drogi kariery we Frankfurcie mogą prowadzić także przez Warszawę. Dziękuję za ostatnie cztery lata i życzę wielu sukcesów! – komentuje Cezary Stypułkowski, prezes mBanku.

Jörg Hessenmüller jest związany z bankowością od 1989 roku. W roku 2009 został dyrektorem zarządzającym w Grupie Commerzbanku i pracował jako head of investment banking finance, group finance będąc odpowiedzialnym także za controlling i raportowanie. W zarządzie mBanku S.A. zasiada od 16 kwietnia 2012 r.