Dzięki klientom korporacyjnym mBank przekaże WOŚP dodatkowo 77 tys. zł

Biegacze z mBanku podczas 26. Finału WOŚP

Dzięki klientom korporacyjnym mBank przekaże WOŚP dodatkowo 77 tys. zł

Na konto Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy trafi równowartość miesięcznych opłat i prowizji za prowadzenie rachunków dla klientów korporacyjnych, otwartych w styczniu i lutym br. Przekazana darowizna zasili działalność statutową Fundacji. 

Wpłata to efekt promocji „Rachunek na dwa serca”, skierowanej do przedsiębiorców otwierających rachunek w mBanku korporacyjnym w styczniu i lutym br. Bank obiecał im wtedy, że miesięczne opłaty za prowadzenie rachunku i wykonane przelewy krajowe, zlecone od stycznia do czerwca 2018 roku, zostaną przekazane na rzecz WOŚP. Łącznie jest to suma 77 137,63 zł.

W tym roku mBank debiutował w roli oficjalnego partnera Finału WOŚP, zorganizowanego po raz 26. – tym razem dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. W ramach współpracy bank zajął się liczeniem pieniędzy i obsługą sztabów WOŚP. Wyposażył też wolontariuszy w terminale płatnicze i otworzył swoje placówki w całej Polsce.

Dodatkowo, zadeklarował, że będzie podwajać wpłaty klientów indywidualnych na rzecz WOŚP w wysokości 10, 20, 50 i 100 zł, łącznie nawet do 1 mln złotych. Ponieważ klienci banku wykazali się niezwykłą hojnością, i do wieczora w dniu finału wpłacili 6,7 mln zł, mBank podwoił tę kwotę i przekazał Orkiestrze nie deklarowany 1, ale aż łącznie 7 milionów złotych. Była to największa jednorazowa wpłata w historii WOŚP.
Załączniki
mBank WOŚP.jpg

grafika | 1010 KB

PobierzPobierz
Powiązane artykuły
mBank najlepszym cyfrowym bankiem dla korporacji w Polsce

mBank, został laureatem konkursu organizowanego przez  pmagazyn finansowy Global Finance w kategorii „World’s Best Corporate/Institutional Digital Banks 2018”.
mBank do końca roku z 2 proc. na rachunku VAT

1 lipca wszedł w życie mechanizm podzielonej płatności - split payment. mBank jako jedyny „oprocentuje” saldo wybranego rachunku VAT do wysokości 200 000 zł. Do końca grudnia 2018 przedsiębiorstwa mogą liczyć na 2% zysku.
mBank Hipoteczny: debiut listów zastawnych na rynku międzynarodowym zakończony sukcesem

W ramach pierwszej zagranicznej benchmarkowej emisji listów zastawnych mBank Hipoteczny uplasował papiery o wartości 300 mln EUR i zapadalności 7 lat. Popyt ze strony inwestorów ponad 3-krotnie przewyższył zakładany poziom emisji.
Korporacyjny rachunek na dwa serca w mBanku dla WOŚP

W ramach wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, mBank uruchomił specjalną ofertę skierowaną do przedsiębiorców obsługiwanych w ramach oferty korporacyjnej. Dzięki niej opłaty i prowizje od rachunków założonych w styczniu br., związane z podstawowymi usługami bankowymi, zasilą konto WOŚP.