Rozwój sektora przetwórstwa rolnego - seminarium dla przedsiębiorców
Copy

Kopiuj tekst

Rozwój sektora przetwórstwa rolnego - seminarium dla przedsiębiorców

11 marca 2010 r. w centrali BRE Banku w Warszawie odbędzie się pierwsze seminarium z cyklu BRE Business Meetings. Temat seminarium to Możliwości rozwoju sektora przetwórstwa produktów rolnych z wykorzystaniem środków UE – jeśli nie teraz to kiedy? Spotkanie adresowane jest do osób zarządzających i właścicieli przedsiębiorstw prowadzących działalność w sektorze przetwórstwa produktów rolnych.

Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na wideokonferencję

BRE Business Meetings to cykl spotkań z ekspertami, przeznaczony dla przedsiębiorców z różnych branż i segmentów rynku. Jest to niepowtarzalna możliwość konsultacji z fachowcami z wielu dziedzin zarządzania finansami.

W trakcie najbliższego seminarium omówiona zostanie kondycja polskiego sektora przetwórstwa produktów rolnych na tle sytuacji makroekonomicznej. Uczestnicy będą dyskutować o szansach i kierunkach rozwoju przedsiębiorstw działających w tym sektorze. Ważnym punktem dyskusji będzie zagadnienie wsparcia projektów inwestycyjnych ze środków unijnych.

Naszym głównym celem jest zwiększenie wiedzy na temat ograniczenia ryzyka prowadzonej działalności oraz prawidłowego wykorzystania dostępnego wsparcia unijnego. Mamy nadzieję, że efektem seminarium będzie zwiększenie wartości dodanej produkcji rolnej i leśnej oraz poprawa konkurencyjności polskiego sektora przetwórstwa pierwotnego - mówi Jarosław Fordoński, dyrektor Biura ds. Unii Europejskiej w BRE Banku.

Zakres tematyczny został dobrany tak, aby w pięciu blokach tematycznych omówić kwestie związane zarówno z realizacją inwestycji z sektora przetwórstwa, jak i z prawidłowym montażem finansowym projektów z udziałem środków unijnych.

Organizatorzy bardzo dużą wagę położyli na odwołanie się do aspektów praktycznych. Omówione zostaną najczęściej popełniane błędy na poszczególnych etapach inwestycji: aplikowania o wsparcie unijne, realizacji oraz rozliczania projektów. Zaprezentowane zostaną dobre praktyki i przykłady montaży finansowych inwestycji objętych dofinansowaniem w ramach działania 123 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW), ze szczególnym uwzględnieniem możliwości finansowania inwestycji z udziałem zaliczek.

Organizatorami spotkania są BRE Bank oraz Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości. Patronem medialnym jest Grupa PTWP, wydawca magazynu „Rynek Spożywczy” oraz portali rynekspozywczy.pl i dlahandlu.pl.

Seminarium odbędzie się 11 marca 2010 r. w centrali BRE Banku w Warszawie, przy ul. Senatorskiej 18, w sali 5.3. Początek o godz. 10.00. Udział w seminarium jest bezpłatny.

Tych z Państwa, którzy nie będą mogli osobiście pojawić się na seminarium zapraszamy na wideokonferencję on-line. Aby wziąć udział w wideokonferencji, należy zarejestrować się w biurze prasowym BRE Banku.

Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na wideokonferencję

Zapraszamy.

***

BRE Bank należy do ścisłej czołówki banków finansujących inwestycje realizowane przez przedsiębiorców przy udziale środków UE. Wg raportu IBnGR wydanego w 2009 r. (dane za 2008 r.) BRE Bank zajmuje drugie miejsce pod względem wielkości udzielonych kredytów na finansowanie inwestycji unijnych. BRE może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w tym zakresie (kredyty w ramach przedakcesyjnego programu SAPARD oraz programów unijnych na lata 2004-2006 oraz 2007-2013).
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.