„Lwy Parkietu II” – nowa lokata strukturyzowana w ofercie mBanku
Copy

Kopiuj tekst

„Lwy Parkietu II” – nowa lokata strukturyzowana w ofercie mBanku

Rozpoczął się okres subskrypcji nowej lokaty strukturyzowanej mBanku. Jej instrumentem bazowym jest kontrakt terminowy na indeks WIG20 o najbliższym terminie wygaśnięcia. Dwunastomiesięczna lokata to gwarancja odzyskania zainwestowanych pieniędzy, bez względu na  kurs kontraktów oraz szansa na zysk sięgający 6,5 proc.

- Kontrakt terminowy na indeks WIG20 już raz przyniósł naszym klientom wysoki zysk i jest bardzo prawdopodobne, że w obecnej sytuacji na rynku, scenariusz ten powtórzy się - mówi Marcin Konkel, Wicedyrektor Departamentu Produktów Oszczędnościowych i Inwestycyjnych w mBanku i MultiBanku.Strategia lokaty strukturyzowanej „Lwy Parkietu II” zakłada wzrost cen kontraktów terminowych na WIG20 w perspektywie najbliższego roku. Zysk z lokaty uzależniony jest od wartości aktywa bazowego zanotowanej na dwa dni robocze przed zakończeniem inwestycji. Przykładowo, jeżeli 13 października 2014 roku wartość instrumentu bazowego znajdzie się w przedziale 107,5 proc. - 117,5 proc. wartości instrumentu bazowego z 15 października tego roku, wówczas oprocentowanie lokaty wyniesie 6,50 proc. w skali roku.- Argumentami przemawiającymi za prognozowanym przez nas scenariuszem są m.in. takie czynniki jak: prawdopodobny wzrost popytu na akcje wynikający z obniżającej się wraz ze stopami procentowymi atrakcyjności tradycyjnych lokat bankowych, ożywienie w realnej gospodarce w Polsce i na świecie - mówi Marcin Konkel. - Istotny wpływ na wzrost cen kontraktów terminowych na WIG20 może mieć także ustabilizowanie się sytuacji na polskim rynku w obszarze OFE, dzięki decyzji rządu zakładającej pozostawienie w nim części akcyjnej  – dodaje.Najniższa kwota, jaką klient może zainwestować w lokatę strukturyzowaną „Lwy Parkietu II” to tysiąc złotych. Cały kapitał jest objęty gwarancją, co oznacza, że nawet jeżeli kontrakty na WIG20 stracą na wartości klient odzyska kwotę jaką zainwestował w lokatę. Aby ją założyć wystarczy posiadać bezpłatne konta w mBanku. Po zalogowaniu do systemu transakcyjnego należy wybrać opcję „otwórz lokatę strukturyzowaną” w zakładce „inwestycje”. Subskrypcja lokaty potrwa do 14 października 2013 roku.Warto dodać, że „Giełdowa dwudziestka II” - lokata strukturyzowana mBanku, której aktywem bazowym, podobnie jak w przypadku „Lwów Parkietu II”, był kontrakt terminowy na WIG20, przyniosła inwestorom wysoki, aż 12 proc. zysk. Okres tej inwestycji zakończył się w sierpniu wynikami zgodnymi z przewidywaniami analityków.

Powyższa informacja nie stanowi oferty w rozumieniu przepisu art. 66 Kodeksu cywilnego. Pełna oferta BRE Banku wraz z regulaminami będącymi jej integralną częścią jest dostępna na stronach: www.brebank.pl, www.mbank.pl i www.multibank.pl.  
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.