1,5 mld zł inwestycji zaplanowanych z MultiBankiem i mBankiem
Copy

Kopiuj tekst

1,5 mld zł inwestycji zaplanowanych z MultiBankiem i mBankiem

Aquarius Optymalne Inwestowanie to usługa doradztwa inwestycyjnego inspirowana rozwiązaniami z obszaru wealth managment, z której skorzystało już blisko 6 tys. najzamożniejszych klientów MultiBanku i mBanku. Od momentu uruchomienia usługi bank doradził klientom jak zainwestować ponad 1,5 mld zł.  

Aquarius Optymalne Inwestowanie to usługa doradztwa inwestycyjnego wprowadzona do oferty MultiBanku i mBanku w 2012 roku. Wykorzystuje ona model optymalizacji portfela inwestycyjnego noblisty H. Markowitza oraz niezależne oceny zewnętrznych analityków. Dzięki temu usługa została uniezależniona od celów sprzedażowych banku i indywidualnych preferencji doradcy. Produkt inspirowany jest rozwiązaniami znanymi z bankowości prywatnej. Dotychczas z usługi skorzystało blisko 6 tys.   najzamożniejszych użytkowników obu banków (miesięczne dochody na poziomie min. 12 tys. zł netto lub aktywa w banku wynoszące min. 200 tys. zł). Wartość majątku klientów uwzględniona podczas analiz wyniosła natomiast blisko 1,5 mld zł.- Dzięki usłudze Aquarius Optymalne Inwestowanie klienci obu banków zyskali dostęp do profesjonalnego narzędzia doradczego. Wielu z nich po raz pierwszy miało okazję w sposób rzetelny podejść do analizy swojego majątku, uwzględniając nie tylko aktywa i zobowiązania posiadane w banku, ale też poza nim – mówi Janusz Mieloszyk, dyrektor Departamentu ds. Produktów Oszczędnościowych i Inwestycyjnych w mBanku i MultiBanku. - Jak wynika z naszych badań, ten element usługi jest zresztą najlepiej oceniany przez klientów, którzy wzięli udział w spotkaniu doradczym.Cała proces doradczy trwa około godziny i oprócz bilansu majątku klienta uwzględnia również badanie jego profilu inwestycyjnego (nastawienia do ryzyka). W wyniku sesji klient uzyskuje rekomendację klas aktywów, w które powinien zainwestować. Następnie, na podstawie ocen niezależnych ekspertów firmy Analizy Online, dobierane są do nich odpowiednie rozwiązania. Bank w sposób ciągły monitoruje efekt rekomendacji. Co miesiąc wysyła do klienta raport podsumowujący przebieg inwestycji, a co pół roku zaprasza go na spotkanie w celu przeanalizowania jej wyników.Aby skorzystać z sesji doradczej Aquarius Optymalne Inwestowanie, wystarczy posiadać aktywny rachunek MultiKonto Aquarius Intensive (w MultiBanku) lub pakiet do eKonta, również w wersji Intensive (w mBanku). Usługa oferowana jest bezpłatnie.Szczegółowe informacje na temat usługi  dostępne są w internecie: MultiBank, mBank. 
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.