Nawet 10,35 proc. p.a. na wzroście EUR w mBanku
Copy

Kopiuj tekst

Nawet 10,35 proc. p.a. na wzroście EUR w mBanku

Wzrost kursu euro do złotego w ciągu najbliższych trzech miesięcy to założenie nowej lokaty strukturyzowanej o nazwie „Europa”. Zapisy na nią przyjmowane są w banku do 7 listopada. 

Aktywem bazowym Lokaty Strukturyzowanej Europa jest kurs polskiego złotego do euro ogłaszany przez Narodowy Bank Polski każdego dnia roboczego około godz. 11:00. Produkt zakłada wzrost euro w perspektywie najbliższych trzech miesięcy. Maksymalne możliwe do osiągnięcia oprocentowanie to 10,35 proc. w skali roku, czyli około 2,6 proc. na zakończenie lokaty.- Kwota ta zostanie wypłacona inwestorom jeśli 6 lutego 2013 r. czyli dwa dni robocze przed zakończeniem lokaty kurs EUR/PLN będzie wyższy o co najmniej 10 groszy od kursu z dnia jej otwarcia (8 listopada 2012 r.). Natomiast jeżeli w dniu obserwacji kurs będzie niższy niż 10 groszy, wówczas oprocentowanie lokaty zależeć będzie liniowo od stopnia wzrostu kursu walutowego. Oczywiście im będzie on wyższy, tym oprocentowanie lokaty będzie atrakcyjniejsze – mówi Michał Szrajber, ekspert Wydziału Produktów Inwestycyjnych i Oszczędnościowych w mBanku i MultiBanku.Wśród ekonomistów pojawiają się głosy, że złoty jest obecnie zbyt mocny i prognozowane jest jego osłabienie. Zdaniem ekspertów BRE Banku na koniec roku za euro zapłacimy około 4,25 zł. Takie oczekiwania dobrze wpisują się w zaproponowany scenariusz lokaty.Zapisy w ramach subskrypcji Lokaty Strukturyzowanej Europa przyjmowane będą do 7 listopada br. w systemie transakcyjnym banku oraz za pośrednictwem mLinii. Minimalna kwota inwestycji wynosi 1 tys. zł. Klient nie ponosi opłaty za uruchomienie lokaty oraz jej zarządzanie. Produkt objęty jest całkowitą ochroną kapitału.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.