Reorganizacja działalności faktoringowej Grupy BRE
Copy

Kopiuj tekst

Reorganizacja działalności faktoringowej Grupy BRE

BRE Bank będzie wyłącznym właścicielem Polfactora i Transfinance, spółek zajmujących czołową pozycję na rynku faktoringu w Polsce i Czechach. Udziały BRE Banku w spółce Intermarket Bank AG i jej spółkach zależnych nabędzie z kolei austriacka Erste Group.

Celem transakcji jest uporządkowanie działalności faktoringowej BRE. Grupa skoncentruje się na operacjach w Polsce i na rynku czeskim, gdzie od kilku lat jest obecna poprzez oddział mBanku. W celu realizacji tych zamierzeń bank sprzeda udziały w węgierskiej Magyar Factor Zrt. i austriackiej Intermarket Bank AG spółce Erste Group, która jest obecnie jednym z akcjonariuszy Intermarket Bank AG.

-Dzięki tej transakcji Grupa BRE skonsoliduje swoją działalność faktoringową, koncentrując się na rynkach umożliwiających osiągnięcie największych efektów synergii z działalnością bankową. W rezultacie, Polfactor i Transfinance będą mogły dalej się rozwijać - mówi Karin Katerbau, wiceprezes BRE Banku.  

Do zakończenia transakcji, planowanego na jesień 2011 roku, niezbędne są zgody organów nadzorujących.

Obecnymi właścicielami spółki Intermarket Bank są BRE Bank (56,24 proc.), Erste Group (33,76 proc.) i Coface Austria Kreditversicherung AG (10 proc.). 
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.