Akcjonariusze wybrali nową Radę Nadzorczą BRE Banku
Copy

Kopiuj tekst

Akcjonariusze wybrali nową Radę Nadzorczą BRE Banku

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy BRE Banku powołało dziś nowy skład Rady Nadzorczej na lata 2011 – 2014. W skład Rady weszło dwóch nowych członków Eric Strutz i Thorsten Kanzler. Na nową, 3-letnią kadencję Rady nie kandydowali dotychczasowi członkowie, Stefan Schmittmann i Martin Zielke.

Od 30 marca 2011 w Radzie Nadzorczej BRE Banku obok nowych Członków zasiadać będą: Maciej Leśny, jako Przewodniczący Rady Nadzorczej, Achim Kassow jako Zastępca Przewodniczącego Rady Nadzorczej, oraz Członkowie Rady Nadzorczej: Andre Carls, Teresa Mokrysz, Sascha Klaus, Waldemar Stawski, Jan Szomburg i Marek Wierzbowski.

- Cieszę się, że będę miał okazję współpracować z Panami Strutze i Kanzlerem. Jestem przekonany, że ich profesjonalizm i zaangażowanie wniosą do rady dużo dobrego. Życzę im by praca z nami była dla nich nowym, ciekawym etapem w ich karierach zawodowych - komentuje Maciej Leśny, przewodniczący rady nadzorczej BRE Banku.

Thorsten Kanzler jest od 2009 roku związany z Grupą Commerzbank, gdzie zajmuje stanowisko Divisional Board Member for Group Treasury. Wcześniej kariera Kenzlera rozwijała się w Deutsche Bank AG, gdzie nadzorował pion skarbu i ryzyka i West LB. Nowy Członek Rady Nadzorczej BRE Banku jest absolwentem Technische Universität Darmstadt w Niemczech, gdzie uzyskał tytuł magistra mikroekonomii i inżynierii mechanicznej.

Eric Strutz jest członkiem zarządu Commerzbanku. Wcześnie był m. in. CFO w Boston Consulting Group. Jest absolwentem Uniwersytetu Erlangen-Nuremberg oraz University of St. Gallen, gdzie również uzyskał tytuł doktora. W 1991 skończył studia MBA na Uniwersytecie w Chicago.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.