Zmiany w Zarządzie BRE Banku, Cezary Stypułkowski nowym prezesem trzeciego największego banku w Polsce
Copy

Kopiuj tekst

Zmiany w Zarządzie BRE Banku, Cezary Stypułkowski nowym prezesem trzeciego największego banku w Polsce

Rada Nadzorcza BRE Banku powołała dzisiaj Cezarego Stypułkowskiego na stanowisko prezesa zarządu. Obejmie on obowiązki od 1 października 2010 r. Do tej pory był dyrektorem zarządzającym na Europę Środkową i Wschodnią J.P. Morgan - banku inwestycyjnego z siedzibą w Londynie. Jednocześnie Rada Nadzorcza podjęła decyzję o odwołaniu Mariusza Grendowicza z funkcji prezesa BRE Banku. Do 1 października 2010 r. bankiem pokieruje Wiesław Thor, obecny Wiceprezes Zarządu oraz Dyrektora Banku ds. ryzyka. 

Skład Zarządu BRE Banku, oprócz Wiesław Thora, tworzą nadal: Karin Katerbau (Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Banku ds. Finansów), Przemysław Gdański (Członek Zarządu, Dyrektor Banku ds. Bankowości Korporacyjnej), Hans Dieter Kemler (Członek Zarządu, Dyrektor Banku ds. Bankowości Inwestycyjnej), Jarosław Mastalerz (Członek Zarządu, Dyrektor Banku ds. Bankowości Detalicznej) i Christian Rhino (Członek Zarządu, Dyrektor Banku ds. Operacji i Informatyki).

Zmiana w Zarządzie wymaga uzyskania zgody odpowiednich organów nadzorczych.

Pierwsze dwa kwartały 2010 r. wyglądają dla BRE Banku bardzo obiecująco. Skonsolidowany zysk brutto Grupy w II kwartale wyniósł 171,0 mln zł, a zysk netto - 124,3 mln zł i był wyższy od osiągniętych w I kwartale br. odpowiednio o 8,4 proc. i 7,7 proc. Skonsolidowany raport półroczny Grupy BRE Banku zostanie opublikowany 4 sierpnia przed rozpoczęciem sesji na GPW w Warszawie.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się pozyskać Cezarego Stypułowskiego na nowego prezesa BRE Banku. Jako doświadczony menadżer wielokrotnie dowodził swoich umiejętności przywódczych na różnych wymagających stanowiskach w sektorze finansowym w Europie Środkowej i Wschodniej – powiedział Maciej Leśny, przewodniczący Rady Nadzorczej BRE Banku.

Jednocześnie chciałbym podziękować Mariuszowi Grendowiczowi i życzyć mu wszystkiego najlepszego zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym – dodał Maciej Leśny.

Europa Środkowo-Wschodnia jest drugim rynkiem macierzystym dla Commerzbanku. Pozyskanie Cezarego Stypułowskiego oznacza wzmocnienie Banku osobą doświadczonego menedżera, który będzie kontynuował wdrażanie i rozwój przyjętej przez BRE Bank strategii – powiedział Andre Carls, zastępca przewodniczącego Rady Nadzorczej oraz Dyrektor Zarządzający Commerzbanku na Europę Środową i Wschodnią.

Cezary Stypułkowski studiował na Uniwersytecie Warszawskim gdzie uzyskał tytuł doktora nauk prawnych. W późnych latach osiemdziesiątych jako stypendysta Fullbrighta studiował na  Business School uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku. Przez trzynaście lat kierował zarządem Banku Handlowego S.A. .W tym okresie, wraz z zespołem, przekształcił tę instytucję w lidera bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej w Polsce, wprowadzając bank z sukcesem na giełdę. W 2003 r. został powołany na stanowisko prezesa zarządu Grupy PZU. Wraz ze swoimi współpracownikami przez trzy lata skutecznie zarządzał tą organizacją, czego efektem było potrojenie jej wyniku netto oraz wyceny. W 2006 r. został Dyrektorem Zarządzającym banku inwestycyjnego J.P. Morgan na Europę Środkową i Wschodnią. Cezary Stypułkowski był też członkiem Międzynarodowej Rady Doradczej Zarządu Deutsche Banku, Międzynarodowej Rady Doradczej INSEAD, członkiem rady Międzynarodowego Instytutu Finansów w Waszyngtonie, oraz członkiem Geneva Association.

Cezary Stypułkowski jest żonaty z  Anną Majewską, dziennikarką i autorką książek. Syn - Jan Stypułkowski (28 l) jest absolwentem SGH oraz Wydziału Prawa UW aktualnie studiuje na drugim roku Columbia University School of Business w Nowym Jorku.

www.cezarystypulkowski.pl

Wiesław Thor ukończył ekonomię na SGPiS (obecnie Szkoła Główna Handlowa) w Warszawie. W 1990 r rozpoczął pracę w BRE Banku. W maju 2000 r. został Dyrektorem Banku ds. Zarządzania Ryzykiem. W sierpniu 2002 roku przeszedł do Banku Handlowego w Warszawie na stanowisko Dyrektora Zarządzającego. Powrócił do BRE Banku w listopadzie tego samego roku, po otrzymaniu nominacji na Członka Zarządu i Dyrektora Banku ds. zarządzania ryzykiem. W 2008 roku otrzymał nominację na Wiceprezesa BRE Banku.

Jest absolwentem programu szkoleniowego KPMG i South Carolina Business School
Train the Trainer oraz letniej szkoły bankowej w McIntire University Business School. Wykłada w Warszawskim Instytucie Bankowości i Szkole Głównej Handlowej. Jest również członkiem Komitetu Sterującego Risk Management Association European Credit & Risk Management Round Table oraz GARP Polska.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.