Bankowość Korporacyjna BRE - podsumowanie na koniec lipca 2008 roku
Copy

Kopiuj tekst

Bankowość Korporacyjna BRE - podsumowanie na koniec lipca 2008 roku

Rozwój akcji kredytowej i wzrost depozytów przedsiębiorstw – podsumowanie części korporacyjnej BRE Banku po siedmiu miesiącach 2008 roku.

W okresie od stycznia do końca lipca 2008 roku BRE Bank pozyskał 1 436 nowych klientów korporacyjnych, z czego 74% przypadało na segment małych i średnich przedsiębiorstw, a 21% stanowiły firmy o rocznych obrotach od 30 mln zł do 1mld zł. Łączna liczba klientów korporacyjnych na koniec lipca 2008 roku wynosiła 12 711 podmiotów i wzrosła w porównaniu z końcem 2007 roku o 426 firm.

Wartość depozytów przedsiębiorstw na koniec lipca 2008 roku wyniosła 13,9 mld zł i była wyższa o 4,4% od poziomu z końca 2007 roku i o 5,2% w porównaniu z lipcem ubiegłego roku.

Dużym zainteresowaniem cieszą się kredyty dla przedsiębiorstw, których wartość na koniec lipca 2008 roku wzrosła o 1,8 mld zł w porównaniu z końcem 2007 roku i wyniosła 13,3 mld zł.

„Wyniki uzyskane od początku 2008 roku potwierdzają bardzo silną pozycję BRE Banku w relacjach z klientami z sektora przedsiębiorstw. Na szczególne podkreślenie zasługuję osiągnięty w okresie od stycznia do lipca tego roku wzrost depozytów przedsiębiorstw

o 0,6 mld zł, podczas gdy cały sektor bankowy odnotował w tym czasie spadek lokat przedsiębiorstw o blisko 3 mld zł. Dzięki temu udział BRE Banku w całości depozytów sektora przedsiębiorstw ponownie zbliżył się do 10%.”
- mówi Wiesław Szczuka, główny ekonomista BRE Banku. „
Cieszyć może również osiągnięta w tym roku wyższa niż w całym sektorze dynamika należności od przedsiębiorstw. Rosnące koszty i słabnąca dynamika zysków będą powodować, że przedsiębiorstwa będą w coraz większym stopniu zależne od finansowana zewnętrznego, choć tempo wzrostu ich popytu na kredyt może się obniżyć wskutek słabnącej dynamiki inwestycji”, komentuje pan Szczuka.

Nowe placówki dla klientów sektora MSP

Pozycja banku wzmacniana jest również dzięki uruchamianiu nowych biur korporacyjnych, co pozwala na dotarcie do coraz szerszego grona klientów, w tym zwłaszcza przedsiębiorców z segmentu MSP. Do końca lipca 2008 r. zostało już otwartych 17 z 23 planowanych na 2008 rok nowych placówek.

Nowe rozwiązania
Ułatwiony dostęp do rynków europejskich oraz źródeł finansowania, w tym unijnego, sprawia, że firmy odważniej podejmują działania, które pozwolą im zaistnieć na rynku i uczynią je bardziej konkurencyjnymi względem innych. Oferta BRE Banku jest sukcesywnie wzbogacana m.in. w zakresie rozliczeń krajowych i zagranicznych, zarządzania płynnością, bankowości elektronicznej oraz dostępu do źródeł finansowania.

„Można oczekiwać, że instytucje finansowe zwiększą swe zainteresowanie współpracą z klientami korporacyjnymi ze względu na stopniowo spadającą dynamikę kredytów dla gospodarstw domowych. Wszystko to zapowiada nasilenie konkurencji na rynku usług bankowych dla przedsiębiorstw, do czego BRE Bank wydaje się być dobrze przygotowany dzięki swemu wieloletniemu doświadczeniu w tym obszarze oraz dzięki wielokierunkowym działaniom zmierzającym do udoskonalenia oferty dla tej kluczowej grupy klientów (w tym zwłaszcza z sektora małych i średnich przedsiębiorstw).” – dodaje Szczuka.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.