BRE Bank partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu
Copy

Kopiuj tekst

BRE Bank partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu

BRE Bank został nowym partnerem strategicznym FOB, jedynej w Polsce organizacji, która kompleksowo zajmuje się społeczną odpowiedzialnością biznesu. W ten sposób Bank deklaruje, że poważnie traktuje swoje zobowiązania wobec interesu społecznego, a swoją działalność opiera na zrównoważonym rozwoju i etycznym prowadzeniu wszelkich działań biznesowych.

Już od kilku lat BRE Bank konsekwentnie angażuje się w systemowe działania z zakresu społecznej odpowiedzialności, w głównej mierze za pośrednictwem Fundacji BRE Banku. Podjęcie strategicznej współpracy z FOB to kolejny krok na tej drodze.

„Nasza obecność w szeregach Forum Odpowiedzialnego Biznesu wynika z silnego przekonania, że tylko te firmy, które angażują się w społeczny dialog, które stawiają na długotrwałe i partnerskie budowanie relacji ze swoim otoczeniem, mogą liczyć na rynkowy sukces. Chciałbym, żeby BRE Bank był nie tyle jedną z takich organizacji, ile w równej mierze sam wyznaczał wysokie standardy i stawał się wzorem dla swoich partnerów w biznesie”- mówi Mariusz Grendowicz, prezes Zarządu BRE Banku.

Poprzez działalność w szeregach Forum BRE Bank chce promować zagadnienia CSR w swoim otoczeniu biznesowym, licząc na to, że dzięki licznym konferencjom, spotkaniom i publikacjom inicjowanym przez organizację, będzie mógł również edukować partnerów biznesowych, promować najciekawsze rozwiązania, a także poszukiwać firm i organizacji zainteresowanych prowadzeniem wspólnych projektów z tego obszaru.

„Forum jest swego rodzaju platformą wymiany unikalnej wiedzy i doświadczeń pomiędzy czołowymi ekspertami z tej dziedziny, a biznesem. To także doskonałe miejsce, w którym firmy mogą zaprezentować najlepsze praktyki i skonfrontować własne działania z najlepszymi na rynku”- mówi Grendowicz.

"W końcu, co jest osobiście dla mnie bardzo ważne, to także krąg prawdziwych pasjonatów, który chętnie angażują się w dyskusje i działania dotyczące etyki w biznesie. Bank, jako instytucja zaufania publicznego, musi w tym zakresie spełniać szczególnie wysokie standardy. Liczę na to, że nawiązanie strategicznej współpracy, pozwoli nam zdobyć nie tylko nową wiedzę i umiejętności, ale wypracować jeden z kierunków  rozwoju polskiego CSR-u” - dodaje prezes Zarządu BRE Banku.

Misją Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest upowszechnianie idei odpowiedzialnego biznesu jako obowiązującego w Polsce standardu w celu zwiększenia konkurencyjności przedsiębiorstw, zadowolenia społecznego i poprawy stanu środowiska.

Intencją FOB jest również poszukiwanie rozwiązań z zakresu CSR dla firm działających w Polsce. Dzięki współpracy z organizacjami pozarządowymi i administracją publiczną FOB aktywnie angażuje się w działania mające na celu rozwój koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu.

„Bardzo cieszę się, że BRE Bank zdecydował się dołączyć do grona Partnerów Strategicznych Forum Odpowiedzialnego Biznesu. To znak, że poważnie traktuje swoje zobowiązania w zakresie społecznej odpowiedzialności, chce zdobywać nową wiedzę i doskonalić swój system zarządzania" - mówi Mirella Panek-Owsiańska, prezes zarządu Forum.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.