Nowy Członek Zarządu BRE Banku ds. Bankowości Korporacyjnej
Copy

Kopiuj tekst

Nowy Członek Zarządu BRE Banku ds. Bankowości Korporacyjnej

Podczas jesiennej sesji posiedzenia Rady Nadzorczej BRE Banku zostanie rozpatrzony wniosek na powołanie nowego Członka Zarządu, Dyrektora Banku ds. Bankowości Korporacyjnej. Na to stanowisko rekomendowany jest Przemysław Gdański. 

Obszar Bankowości Korporacyjnej nie posiada Członka Zarządu od momentu upływu kadencji Janusza Wojtasa w marcu 2008 r.  Z dotychczasowym pracodawcą, Bankiem Pekao S.A. wiąże Przemysława Gdańskiego kilkumiesięczna umowa o zakazie konkurencji. Dlatego, w przypadku powołania, rozpocznie on pracę w BRE Banku w listopadzie 2008 r.

Mam nadzieję że w listopadzie br. dołączy do nas człowiek, który posiadając 17 letnie doświadczenie w bankowości, głównie korporacyjnej, jeszcze bardziej rozwinie ten obszar w BRE Banku. Nowy Członek Zarządu zastaje bankowość korporacyjną w bardzo dobrej kondycji. BRE Bank postrzegany jest dzisiaj przez rynek jako wiodąca instytucja finansowa zarówno w obszarze bankowości korporacyjnej jak i detalicznej - podkreśla Maciej Leśny, Przewodniczący Rady Nadzorczej BRE Banku.

Obecnie w sześcioosobowym Zarządzie BRE Banku zasiadają:

Mariusz Grendowicz- Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Banku,

Andre Carls- Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Banku ds. Finansowych,

Wiesław Thor- Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Banku ds. Zarządzania Ryzykiem,

Bernd Loewen- Członek Zarządu, Dyrektor Banku ds. Bankowości Inwestycyjnej,

Jarosław Mastalerz- Członek Zarządu, Dyrektor Banku ds. Bankowości Detalicznej,

Christian Rhino- Członek Zarządu, Dyrektor Banku ds. Operacji i Informatyki.


Rekomendowany na stanowisko Członka Zarządu, Dyrektora Banku ds. Bankowości Korporacyjnej  41-letni Przemysław Gdański  wniesie wieloletnie doświadczenie które zdobył zasiadając w zarządach w Polsce i regionie. Ostatnio zajmował stanowisko Wiceprezesa Zarządu Banku Pekao S.A. odpowiedzialnego za Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej. W latach 2006-2007 zasiadał w zarządzie banku BPH, gdzie odpowiadał za bankowość korporacyjną i finansowanie nieruchomości. Wcześniej zajmował kierownicze stanowiska w banku ABN Amro i Calyon Bank Polska -  dodaje Maciej Leśny.

Przemysław Gdański z bankowością korporacyjną związany jest od 15 lat. W latach 1993 – 95 w IBP Bank, następnie w ABN AMRO Bank (Polska), w 1998 oddelegowany do ABN AMRO Bank (Romania) w Bukareszcie, gdzie m. in. kierował bankowością przedsiębiorstw, finansowaniem strukturalnym i bankowością transakcyjną. Od 2001 w Centrali ABN AMRO w Amsterdamie, gdzie odpowiadał za portfel klientów globalnych w Departamencie
Global Commodity Finance.Od 2002 do końca kwietnia 2006 był Dyrektorem Zarządzającym kierującym Obszarem Dużych Firm w Banku BPH i członkiem Korporacyjnego Komitetu Kredytowego Banku. Od maja do listopada 2006 pełnił funkcje
Chief Executive Officer i Dyrektora Generalnego Calyon Bank Polska i Calyon Oddział w Polsce. W listopadzie 2006 został powołany na stanowisko Wiceprezesa Zarządu Banku BPH, odpowiedzialnego za bankowość korporacyjną i finansowanie nieruchomości.Z dniem fuzji prawnej wydzielonej części Banku BPH z Bankiem Pekao S.A. w listopadzie 2007 został powołany na stanowisko Wiceprezesa Zarządu odpowiedzialnego za Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej Banku Pekao S.A.

Przemysław Gdański ukończył Handel Zagraniczny na Uniwersytecie Gdańskim. Jest również absolwentem rocznego programu w zakresie bankowości i finansów międzynarodowych w Loughborough University w Wielkiej Brytanii. Ponadto odbył wiele specjalistycznych i menedżerskich programów szkoleniowych, m.in. w Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Włoszech.


Jestem przekonany, że BRE Bank na czele z Mariuszem Grendowiczem przy wsparciu tak silnego zespołu Członków Zarządu oraz ponad 4 tysięcy osób tu zatrudnionych,  posiada najlepszych ekspertów na rynku -   dodaje Przewodniczący Rady Nadzorczej BRE Banku.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.