BREinfo 2.0 - pierwszy polski czytnik podcastów
Copy

Kopiuj tekst

BREinfo 2.0 - pierwszy polski czytnik podcastów

BRE Bank udostępnił pierwszy polski czytnik podcastów i kanałów informacyjnych RSS BREinfo 2.0. Jest to narzędzie umożliwiające dziennikarzom, klientom i innym użytkownikom sieci przyjazny dostęp do informacji, również w wersji audio, pochodzących z różnych źródeł w Internecie. Czytnik BREinfo 2.0 jest dostępny w centrum prasowym BRE Banku. 

Poprzednią wersję programu BRE.info (pierwszy polski, korporacyjny czytnik kanałów informacyjnych RSS) BRE Bank wprowadził na rynek w kwietniu 2006 r.

BREinfo 2.0, w odróżnieniu od innych dostępnych w Internecie rozwiązań, łączy w sobie funkcje czytnika kanałów informacyjnych (RSS) oraz czytnika podcastów*. Zapewnia łatwy i bezpośredni dostęp zarówno do informacji tekstowych, jak i w formie przekazu audio.

BREinfo 2.0 jest w pełni funkcjonalną wersją programu. Nie nakłada żadnych ograniczeń, nie zmusza do oglądania niechcianych treści czy reklam. Użytkownicy mogą dowolnie kształtować listę subskrybowanych kanałów RSS i podcastów, w tym usuwać te predefiniowane. Czytnik BREinfo 2.0 umożliwia także obsługę kanałów informacyjnych wymagających bezpiecznej autoryzacji.

Czytnik BREinfo 2.0 w praktyce sprawia, że wybrane informacje same, w nieinwazyjny sposób docierają na pulpit komputera użytkownika w kilka chwil po ich opublikowaniu w wybranym kanale informacyjnym.

W postaci kanałów informacyjnych RSS oraz podcastów BRE Bank udostępnia informacje w: centrum prasowym (http://media.brebank.pl/getPR.po?tc=rss20&a=986&enc=UTF) oraz na stronach internetowych BRE Banku w sekcjach:

Serwis ekonomiczny BRE Banku: http://www.brebank.pl/rss/bre_announcements.xml
Realacje Inwestorskie:  http://www.brebank.pl/rss/bre_investor_relations.xml
Aktualności BRE Banku:  http://www.brebank.pl/rss/bre_news.xml

BRE Bank od lat kojarzony jest z nowoczesnymi technologiami. Innowacyjnych rozwiązań poszukujemy również w komunikacji. Staramy się ułatwiać dostęp do informacji, a jednocześnie edukować użytkowników naszych serwisów internetowych w zakresie nowych trendów w Internecie. Udostępnienie informacji w postaci kanałów informacyjnych RSS i podcastów, a także stworzenie czytnika podcastów BREinfo 2.0 to właśnie elementy projektu, rozwoju "lepszego" Internetu.

Poprzednia wersja czytnika kanałów informacyjnych RSS została odebrana bardzo pozytywnie i cieszyła się dużą popularnością, mimo, iż praktycznie nie towarzyszyły jej żadne działania promocyjne. Program pobrało i zainstalowało ponad 5 tys. użytkowników.
,mówi Szymon Midera, Wicedyrektor Departamentu Marketingu i Relacji Inwestorskich BRE Banku.

Dzięki firmie netPR, która stworzyła dla Grupy BRE Banku internetowe centrum prasowe, mamy również narzędzia umożliwiające pomiar wykorzystania informacji udostępnianych w formie rss i podcastów, niezależnie od tego z jakiego czytnika korzysta użytkownik,
dodaje Szymon Midera.

Czytnik kanałów informacyjnych BREinfo 2.0 jest programem bezpłatnym. Można go pobrać ze stron centrum prasowego Grupy BRE Banku pod adresem
http://media.grupabrebanku.pl oraz poszczególnych spółek.

***

Podcasting, podcast - forma internetowej publikacji dźwiękowej, najczęściej w postaci regularnych odcinków, z zastosowaniem technologii RSS do plików dźwiękowych. Nazwa wzięła się z połączenia słów iPod - odtwarzacz muzyczny firmy Apple i broadcast (z ang. transmisja, przekaz).

RSS (Really Simple Syndication) - format zapisu danych oparty na standardzie XML (ang. Extensible Markup Language), wykorzystywany do agregowania wiadomości oraz innych treści udostępnianego w Internecie, którego cechą wspólną jest możliwość wyodrębnienia struktury dokumentu. Najczęściej stosowany jest do przekazywania nagłówków wiadomości i wymiany informacji pomiędzy serwisami internetowymi.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.