Kredyt BRE Emisja na zakup akcji PGE S.A. w BRE Banku
Copy

Kopiuj tekst

Kredyt BRE Emisja na zakup akcji PGE S.A. w BRE Banku

BRE Bank wspólnie z Domem Inwestycyjnym BRE Banku przygotował dla Klientów BRE Private Banking&Wealth Management oraz dla Klientów DI BRE kredyt na zakup akcji spółki Polska Grupa Energetyczna S.A.  

Kredyt BRE Emisja udzielany jest w formie bezgotówkowej jako przelew środków na rachunek maklerski Klienta Domu Inwestycyjnego BRE Banku (warunkiem skorzystania z kredytu jest posiadanie lub otwarcie rachunku w DI BRE Banku). Jest to kredyt celowy w całości przeznaczony na zakup akcji z oferty publicznej spółki Polska Grupa Energetyczna S.A.

Wysokość kredytu uzależniona jest od środków własnych Klienta zgromadzonych na rachunku maklerskim w DI BRE i może wynosić nawet 1000% ich wartości. Druga forma kredytu została przygotowana dla Klientów, którzy nie zamierzają angażować środków pieniężnych, a posiadają aktywa na rachunku maklerskim w DI BRE Banku.

W przypadku braku środków własnych kwota kredytu może wynosić maksymalnie 1000% wartości portfela obejmującego środki pieniężne, papiery wartościowe oraz obligacje Skarbu Państwa.

Do wyceny wartości portfela brana jest pod uwagę wycena rachunku sporządzona do celów kredytowych. Nie ma ograniczeń jeśli chodzi o maksymalną kwotę kredytu.

BRE Private Banking & Wealth Management udziela kredytów od sumy powyżej 500 tys. PLN natomiast osoby zainteresowane kredytem w wysokości poniżej 500 tys. złotych powinny zwrócić się do Domu Inwestycyjnego BRE Banku.

Oprocentowanie kredytu oparte jest o stawkę WIBOR 1-M powiększoną o 2 % marży p.a.

Zabezpieczeniem kredytu jest blokada akcji zakupionych z kredytu i za środki własne, z możliwością ich sprzedaży lub blokada rachunku papierów wartościowych w Domu Inwestycyjnym BRE Banku, w przypadku korzystania z kredytu BRE-Emisja bez środków własnych.

Wnioski o przyznanie kredytu na zakup akcji PGE S.A. przyjmowane są przez Doradców BRE Private Banking & Wealth Management oraz Punkty Obsługi Klienta DI BRE do 23 października 2009 r, do godziny 12:00. Uruchomienie kredytu nastąpi 26 października 2009 i od tego dnia pobierane są odsetki.

***

O PGE. S.A.
PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. jest największym producentem i dostawcą energii elektrycznej w Polsce. Jednocześnie jest to jedna z największych firm z sektora elektroenergetycznego w Europie Środkowej i Wschodniej.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.