Ranking najbardziej innowacyjnych firm regionu śląskiego

Ranking najbardziej innowacyjnych firm regionu śląskiego

12 października 2006 r. o godzinie 18.00, w Hotelu Monopol w Katowicach odbędzie się Gala Innowacyjności, podczas której zostanie ogłoszony ranking najbardziej innowacyjnych firm regionu śląskiego. Będzie to pierwsza z cyklu 6 imprez, wieńczących program badań nad innowacyjnością polskiej gospodarki. Organizatorem gali jest BRE Bank, zaś partnerem merytorycznym odpowiedzialnym za badania – Instytut Nauk Ekonomicznych PAN.

Gala innowacyjnosci w Katowicach organizowana jest w ramach II edycji Programu badań nad innowacyjnoscią polskich przedsiębiorstw, którego celem jest zidentyfikowanie i wyłonienie przedsiębiorstw o znamionach innowacyjności. W ten sposób BRE Bank – wspólnie z INE PAN i Gazetą Prawną - pragnie promować i nagradzać firmy, które zmieniają obraz polskiej gospodarki oraz tworzą nową rzeczywistość. Celem projektu jest również pobudzanie procesów innowacyjnych oraz upowszechnianie innowacyjnych wzorców w otoczeniu biznesowym.

„Zaangażowanie BRE Banku w problematykę innowacyjności nie jest dziełem przypadku. BRE Bank jest instytucją finansową, która na przestrzeni 20 lat działania wielokrotnie zaskakiwała pionierskimi rozwiązaniami w dziedzinie technologii, oferowanych produktów czy nieszablonowych rozwiązań finansowych. BRE Bank jest też twórcą mBanku – pierwszego internetowego banku w Polsce oraz MultiBanku. Te dwa banki dzięki nowoczesnej ofercie i wykorzystywanym technologiom ciągle o krok wyprzedzają konkurencję, nadając ton polskiej bankowości”, mówi Szymon Midera, wicedyrektor Departamentu Marketingu i Relacji Inwestorskich BRE Banku.

Gala będzie składała się z części merytorycznej – panelu dyskusyjnego oraz uroczystości wręczenia nagród.

Uczestnicy panelu postarają się odpowiedzieć na pytanie: czy gospodarka może być konkurencyjna bez innowacyjnosci? Poruszą różne aspekty innowacyjności oraz ich wpływ na sytuację w regionie. W dyskusji wezmą udział przedstawiciele świata nauki i gospodarki.

Lider innowacyjności z regionu otrzyma statuetkę Kamertona innowacyjności, zaś firmy, które zajmą 3 pierwsze miejsca zostaną wyróżnione certyfikatami innowacyjności.

Gala w Katowicach jest pierwszą z cyklu 6 gal innowacyjności organizowanych w największych miastach Polski. Gala finałowa odbędzie się 29 listopada w Warszawie. Podczas uroczystości zostanie ogłoszony Ranking 500 najbardziej innowacyjnych firm oraz wyniki badań nad innowacyjnością gospodarki Polski, prowadzone przez Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk.

Metodologia opracowana przez ekspertów z Polskiej Akademii Nauk mierzy aspekty ilościowe, jak i jakościowe. W II edycji Programu w 2006 roku, obok rankingu 500 najbardziej innowacyjnych firm i podrankingów regionalnych, wyodrębnione zostaną:

- podranking najbardziej innowacyjnych małych i średnich przedsiębiorstw
- podranking najbardziej innowacyjnych mikrofirm

- lista innowacyjnych produktów.

Patronem honorowym gali innowacyjności jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, zaś patronami medialnymi: TVN24, Dziennik Zachodni, Manager Magzin i Gazeta MSP.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.