Najlepsze od 6 lat półrocze Grupy BRE Banku. Bankowość detaliczna z imponującą dynamiką wzrostów

Najlepsze od 6 lat półrocze Grupy BRE Banku. Bankowość detaliczna z imponującą dynamiką wzrostów

W pierwszej połowie 2006 r. BRE Bank wypracował 249,1 mln zł skonsolidowanych zysków brutto, co w porównaniu z tym samym okresem ub.r. oznacza wzrost o 27%. Zysk netto na koniec czerwca br. wyniósł 180,4 mln zł. Są to najlepsze wyniki w tym okresie od 2000 r. Tak dobre wyniki dwóch kwartałów br. pozwalają z optymizmem patrzeć na możliwość przekroczenia pierwotnych planów strategicznych Grupy BRE, zakładających wypracowanie na koniec 2006 r. 380 mln zł zysku brutto.

Bardzo dobre wyniki II kwartału br. pozwalają nam optymistycznie odnieść się do możliwości przekroczenia pierwotnych planów strategicznych na ten rok, zakładających wypracowanie 380 mln zł zysku brutto. Przestrzegałbym jednak przed prostym multiplikowaniem osiągniętych w tym roku wyników kwartalnych – mówi Sławomir Lachowski, Prezes Zarządu BRE Banku.

Wzrost aktywności biznesowej w obszarze bankowości detalicznej BRE Banku (wraz z Private Banking) pozwolił na znaczący wzrost wyniku tego obszaru w II kwartale 2006 r. do 23,7 mln zł brutto, w porównaniu z 8,6 mln. zł w II kw. 2005 r.

Od początku roku mBank wraz z MultiBankiem pozyskały 177,9 tys. nowych Klientów. Na koniec czerwca 2006r. BRE Bank obsługiwał na tym rynku już 1,456 mln klientów, którzy otworzyli 1,695 mln rachunków. Wartość depozytów wzrosła od stycznia br. o 18,3% i wynosi 6,08 mld zł.

Szybki wzrost akcji kredytowej

Od początku roku detaliczny portfel kredytowy mBanku wzrósł (w ujęciu bilansowym) o ponad 0,8 mld zł (71%) do 1,953 mld zł. mBank udzielił w tym czasie ponad 0,7 mld zł kredytów hipotecznych.

Rekordowe zainteresowanie kredytami mBanku odnotowano w czerwcu br., kiedy udzielono ich na kwotę 200 mln zł. Średnia wartość kredytu hipotecznego udzielonego osobom fizycznym w I półroczu br. przez mBank wynosiła ponad 213,7 tys. zł. W segmencie mikroprzedsiębiorstw BRE Bank obsługuje już 167,1 tys. klientów, prowadzących niemal 200 tys. rachunków.

Sukcesy usługi maklerskiej

W drugim kwartale Klienci mBanku otworzyli 6,3 tys. rachunków eMAKLER. Na koniec czerwca ich liczba wyniosła 23,6 tys
.
Obroty generowane przez Klientów usługi maklerskiej mBanku przekroczyły od początku roku 1,4 mld zł. Dzięki tak dynamicznej akwizycji Dom Inwestycyjny BRE Banku (za pośrednictwem którego realizowane jest usługa maklerska mBanku) stał się liderem na rynku internetowych rachunków maklerskich. Pod względem obrotów akcjami eMAKLER zajmuje 17. miejsce wśród 23 biur maklerskich sklasyfikowanych przez GPW.

Więcej informacji o wynikach Grupy BRE Banku na koniec II kwartału 2006 roku w Biurze Prasowym BRE Banku SA
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.