10/30/01
Koncert jubileuszowy z okazji 15-lecia BRE Banku
BRE Bank SA – obchodzący w grudniu bieżącego roku 15. rocznicę powstania organizuje z tej okazji wielki koncert jubileuszowy, z udziałem gwiazd sceny jazzowej: Michała Urbaniaka, Urszuli Dudziak i innych.
“Życie pisane na orkiestrę” – to jedyny i niepowtarzalny koncert – fascynująca podróż muzyczna przez wieloletni dorobek artystów. Wiele utworów zostanie wykonanych w zupełnie nowej aranżacji. Co równie ważne będzie to pierwszy po 20 latach wspólny występ Michała Urbaniaka i Urszuli Dudziak. Artyści wystąpią również po raz pierwszy wspólnie z córką – Miką Urbaniak.
Koncert odbędzie się 18 grudnia 2001 r. w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, przy Placu Teatralnym 1 w Warszawie, o godzinie 19.00.
Bilety na koncert będą do nabycia od 5 listopada br.: w kasach Teatru Wielkiego; w kasach ZASP-u w Warszawie: Al. Jerozolimskie 25, EMPiK, ul. Nowy Świat 15/17 i ul. Marszałkowska 116/122, a także Artes, ul. Meander 2a oraz na stronie
www.sklep.empik.com/bre_jazz.
Wykonawcy:
Michał Urbaniak
Urszula Dudziak
Mika Urbaniak
Michał Urbaniak Group w składzie: Wojciech Karolak, Marcin Pospieszalski, Krzysztof Zawadzki, Mija Sek
Płocka Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Jacka Bonieckiego
Michał Urbaniak
Światowej sławy skrzypek jazzowy, kompozytor, aranżer i lider zespołów. Jeden z twórców muzyki fusion lat 70. i acid jazz lat 90. Jest wykształconym w konserwatorium skrzypkiem, który wybrał jazz. W 1973 r. wyjechał do USA i od tego czasu mieszka i tworzy w Nowym Jorku. Jedyny polski muzyk, który został uznany przez amerykańskich jazzmanów za jednego z nich. Na swoim koncie ma kompozycje symfoniczne i muzykę filmową do 17 obrazów. Nagrał ponad 50 albumów sygnowanych swoim nazwiskiem. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród i zwyciężał w plebiscytach w różnych kategoriach. Otrzymał Grand Prix dla najlepszego solisty na Festiwalu Jazzowym w Montreaux. W 1999 r. Urbaniak dostał Złote Lwy na Festiwalu Filmowym w Gdańsku za muzykę do “Długu” w reż. Krzysztofa Krauzego.
Koncertował i nagrywał z tak znanymi muzykami jak MILES DAVIS, QUINCY JONES, GEORGE BENSON, HERBIE HANCOCK, EUMIR DEODATO, STEPHANE GRAPELLI, MARCUS MILLER i wielu innych. Nagrywał dla największych wytwórni płytowych: Columbia Records, Warner Bros, Sony, Arista, Motown.
Michał Urbaniak jest artystą poszukującym, zachowuje nieustanny entuzjazm do wszystkiego, co nowe. Jako jeden z pierwszych wykorzystał komputer do tworzenia muzyki w studio, skomputeryzował skrzypce umożliwiając zarejestrowanie ich dźwięku w całej jego różnorodności. Jego ostatnią muzyczną obsesją jest hip hop.
Urszula Dudziak
Jedna z największych gwiazd światowej wokalistyki, jej głos to jeden z najciekawszych instrumentów we współczesnym jazzie. Nieograniczona siła głosu, szeroka skala, perfekcja intonacji, zwrotne skoki interwałowe to cechy jej stylu.
Artystka zadebiutowała u boku Krzysztofa Komedy, a potem rozpoczęła współpracę z Michałem Urbaniakiem.
W 1973 r. wspólnie wyjechali do USA. Wydana rok później płyta
Fusion zyskała z miejsca znakomite recenzje, stając się przepustką na amerykański rynek jazzowy. Od 1981 r. Urszula Dudziak współpracuje z grupą Vocal Summit, którą tworzą czołowe gwiazdy światowej wokalistyki jazzowej.
Do najnowszych realizacji artystki należy podjęcie współpracy z kultową wytwórnią Ninja Tune z siedzibą w Londynie i nagranie wspólnej płyty z jednym z bardziej popularnych DJ-ów europejskich, Vadimem.
Dzieliła scenę z takimi sławami jak: Herbie Hencock, Dizzi Gillespie, Wynton i Branford Marsalisowie, Nina Simone, Randy Crowford czy Dee Dee Bridgewater.
Wzięła udział w musicalu Bending Towards the Light wystawionym w Nowym Yorku. Nagrała także muzykę do filmu Painted Boy opartego na biografii Jerzego Kosińskiego.
Mika Urbaniak
Jest bardzo interesującym odkryciem wokalnym ostatnich lat. Jeszcze nie zdecydowała się na solową płytę – cały czas zbiera materiał na debiut solowy. Polskiej publiczności dała się poznać śpiewając z Grzegorzem Markowskim w tytułowym utworze filmu “Spona”. Oprócz tego koncertowała wspólnie z ojcem, Michałem Urbaniakiem, i jego zespołem.
Michał Urbaniak Group w składzie: Wojciech Karolak, Marcin Pospieszalski, Krzysztof Zawadzki, Mija Sek
Płocka Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Jacka Bonieckiego
W roku 2001 obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia. Założona została w 1976 r. przez Marcina Kamińskiego i Franciszka Dorobka. Jacek Boniecki pracował z Orkiestrą od 1991 r. jako dyrygent, od 1998 r. jako kierownik muzyczny, a od lutego 1999 r. zajmuje stanowisko dyrektora naczelnego i artystycznego.
Ogólna informacja o BRE Banku SA
BRE Bank jest pierwszym bankiem komercyjnym powstałym w powojennej Polsce. Zaliczany jest do czołówki polskich instytucji finansowych. Specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorstw, oferując im pełną gamę usług bankowych: rozliczeniowych, kredytowych, depozytowych i inwestycyjnych. Osobom osiągającym wysokie dochody BRE Bank oferuje atrakcyjny pakiet usług w ramach usługi “private banking”. Klientów indywidualnych obsługuje poprzez mBank – pierwszy w pełni wirtualny bank w Polsce oraz MultiBank, który łączy nowoczesną bankowość internetową z obsługą Klientów w tradycyjnych oddziałach. W tworzeniu kompleksowej oferty nowoczesnych usług i produktów finansowych BRE Bank wykorzystuje potencjał spółek Grupy BRE Banku, w skład której wchodzą m.in. Dom Inwestycyjny BRE Banku, BRE Corporate Finace, Rheinhyp-BRE Bank Hipoteczny, BRE Leasing, Intermarket Bank, Polfactor, Transfinanse a.s., Best, Skarbiec TFI, PTE Skarbiec-Emerytura, BRE Private Equity I, BRE Asset Management, Skarbiec Serwis Finansowy.
Wysoka pozycja BRE Banku na rynku znalazła odzwierciedlenie w licznych nagrodach i wyróżnieniach przyznawanych BRE Bankowi przez środowiska opiniotwórcze. W 2001 r. BRE Bankowi została przyznana Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP w kategorii Instytucja Finansowa. Bank jest również zwycięzcą konkursu Gazety Bankowej oraz Prawa i Gospodarki na “Najlepszy bank dziesięciolecia 1990-1999”. Ponadto Bank w swej historii został czterokrotnie uznany za “Najlepszy Bank w Polsce” ( rankingi Gazety Bankowej w 1996, 1998, 1999 i 2000 r.) oraz został uhonorowany doroczną nagrodą Gazety Giełdy Parkiet w kategorii “Najlepiej zarządzana spółka giełdowa 1999 roku”.
BRE Bank znajduje również uznanie za granicą. Sześciokrotnie zdobył tytuł “Best Bank in Poland” w rankingu miesięcznika Euromoney (1994, 1995, 1998, 1999, 2000 i 2001 r.), natomiast magazyn finansowy Central
Europrean dwukrotnie (w 1999 i 2000 r.) ogłosił BRE Bank najlepszym bankiem w Polsce oraz przyznał mu tytuł “Polish Bank of the decade”.
BRE Bank od początku swej działalności stara się uczestniczyć w ochronie polskiej kultury i historii oraz jej zabytków. Kierując się tą zasadą zrekonstruował m.in. zniszczony doszczętnie podczas ostatniej wojny budynek ratusza miejskiego przy Placu Teatralnym w Warszawie, w którym mieści się obecnie centrala BRE Banku. Również siedziby wielu oddziałów banku w innych miastach Polski mieszczą się w pieczołowicie odrestaurowanych zabytkowych budynkach.