Konkurs mFundacji „Wakacje z matematyką” rozstrzygnięty

Konkurs mFundacji „Wakacje z matematyką” rozstrzygnięty

Opublikowany

W trzeciej edycji konkursu grantowego „Wakacje z matematyką”, mFundacja przekaże 64 tys. zł na projekty angażujące dzieci w ciekawe spędzanie wakacji pod znakiem matematyki.

Dzieci i młodzież z 6 największych polskich miast przekonają się, że matematyka może być motywem przewodnim bardzo udanych, miejskich wakacji. Fundacja mBanku dofinansuje 13 projektów na matematyczne lato w mieście. Przekaże na ten cel 64 tys. zł
W tegorocznym naborze do programu wzięło udział 30 organizacji pozarządowych, bibliotek publicznych i grup nieformalnych z Warszawy, Łodzi, Poznania, Krakowa, Wrocławia i Gdańska. Spośród nich wybrano 13 inicjatyw, które fundacja dofinansuje grantem do 5 tys. zł.

Wszystkie dofinansowane w tym roku projekty wakacyjne udowadniają, że matematyka, gdy odpowiednio podana, może być niewyczerpanym źródłem pomysłów na zabawę. Dzieci wezmą udział w matematycznych grach miejskich, piknikach, wycieczkach i warsztatach.  Poznają matematykę w przyjaznej atmosferze, bawiąc się i przebywając wśród rówieśników o podobnych zainteresowaniach.

Monika Czajkowska, koordynator programowy Fundacji mBanku.

Pełna lista tegorocznych beneficjentów programu znajduje się na stronie www.mFundacja.pl w zakładce „Wakacje z matematyką”. Nabory do poszczególnych projektów będą ogłaszane indywidualnie na stronach organizatorów.   
To już 3. edycja programu. W dwóch poprzednich mFundacja dofinansowała 25 projektów na łączną kwotę ponad 120 tys. zł. W dofinansowanych działaniach wzięło udział ponad 2 tysiące  dzieci.
Copy

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
eKonto przez wideo – teraz także na Androidzie

temu

Pod koniec czerwca mBank umożliwił klientom otwarcie rachunku przez wideorozmowę. Na początku z funkcji tej mogli korzystać posiadacze urządzeń z systemem iOS. Teraz bank daje taką możliwość także użytkownikom Androida.
Zrób krok w przyszłość! – III edycja konkursu mFundacji na studencką pracę z matematyki

temu

Fundacja mBanku po raz trzeci nagrodzi najlepsze prace studenckie z matematyki. Zwycięzca konkursu „Krok w przyszłość” otrzyma 20 tys. zł oraz statuetkę STEFCIO, powstałą na cześć wybitnego polskiego matematyka – Stefana Banacha.
mBank udzielił licencji na swoją bankowość elektroniczną francuskiemu partnerowi

temu

Doceniane na świecie serwisy bankowości internetowej i mobilnej mBanku będę oferowane innym instytucjom finansowym poza Polską. Jako pierwszy na zakup licencji zdecydował się francuski La Banque Postale. Partnerem strategicznym mBanku, odpowiedzialnym za to wdrożenie, jest Accenture. mBank nie wyklucza, że licencja na systemy i własność intelektualną będzie w przyszłości udzielana kolejnym firmom. To pierwszy taki projekt w polskim świecie finansów.
mBank mecenasem Akademii Sztuk Przepięknych na Festiwalu Pol’and’Rock

temu

mBank po raz pierwszy pojawi się na festiwalu Pol’and’Rock jako mecenas Akademii Sztuk Przepięknych. Ponadto bank przygotował nowości w ofercie: limitowaną edycję kart i opasek zbliżeniowych oraz rachunku ze zwrotem 100 zł za wydatki festiwalowe.