Konkurs mFundacji „Wakacje z matematyką” rozstrzygnięty
Copy

Kopiuj tekst

Konkurs mFundacji „Wakacje z matematyką” rozstrzygnięty

W trzeciej edycji konkursu grantowego „Wakacje z matematyką”, mFundacja przekaże 64 tys. zł na projekty angażujące dzieci w ciekawe spędzanie wakacji pod znakiem matematyki.

Dzieci i młodzież z 6 największych polskich miast przekonają się, że matematyka może być motywem przewodnim bardzo udanych, miejskich wakacji. Fundacja mBanku dofinansuje 13 projektów na matematyczne lato w mieście. Przekaże na ten cel 64 tys. zł
W tegorocznym naborze do programu wzięło udział 30 organizacji pozarządowych, bibliotek publicznych i grup nieformalnych z Warszawy, Łodzi, Poznania, Krakowa, Wrocławia i Gdańska. Spośród nich wybrano 13 inicjatyw, które fundacja dofinansuje grantem do 5 tys. zł.

Wszystkie dofinansowane w tym roku projekty wakacyjne udowadniają, że matematyka, gdy odpowiednio podana, może być niewyczerpanym źródłem pomysłów na zabawę. Dzieci wezmą udział w matematycznych grach miejskich, piknikach, wycieczkach i warsztatach.  Poznają matematykę w przyjaznej atmosferze, bawiąc się i przebywając wśród rówieśników o podobnych zainteresowaniach.

Monika Czajkowska, koordynator programowy Fundacji mBanku.

Pełna lista tegorocznych beneficjentów programu znajduje się na stronie www.mFundacja.pl w zakładce „Wakacje z matematyką”. Nabory do poszczególnych projektów będą ogłaszane indywidualnie na stronach organizatorów.   
To już 3. edycja programu. W dwóch poprzednich mFundacja dofinansowała 25 projektów na łączną kwotę ponad 120 tys. zł. W dofinansowanych działaniach wzięło udział ponad 2 tysiące  dzieci.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.