mBank nakręca… teledysk Natalii Nykiel
Copy

Kopiuj tekst

mBank nakręca… teledysk Natalii Nykiel

mBank po raz kolejny sięga po niestandardowe rozwiązania, by dotrzeć do młodych. Wspólnie z Natalią Nykiel wyprodukował interaktywny teledysk, który staje się tym ciekawszy, im więcej osób siedzi przed monitorem. Analogicznie działa oferta mBanku – młodzi zyskują, polecając konto znajomym.


mBank promuje program polecania kont znajomym. Dzięki niemu młodzi mogą zyskać 110 zł za otwarcie własnego konta i kolejne 100 zł za każde skuteczne polecenie. Przykładowo, otwarcie konta przez młodego i jego trzech znajomych oznacza premię w wysokości 740 zł (300 zł za polecenia, 440 zł za korzystanie z rachunków).
Teledysk Natalii Nykiel, która jest jedną z najciekawszych polskich wokalistek młodego pokolenia, został skonstruowany tak, by oddawał zasady programu polecania w mBanku. Powstały cztery wersje klipu wykorzystujące tzw. technikę motion control czyli powtarzalnych ruchów kamery, pozwalających na stworzenie czterech światów teledysku i płynne przejścia między każdym z nich. Dodatkowo bank sięgnął po technologię, pozwalającą zliczyć, ile osób w danym momencie siedzi przed monitorem.
- Dzięki temu w czasie rzeczywistym możemy dostosować teledysk do liczby jego widzów. Gdy przed ekranem pojawia się druga osoba, klip z czarno-białego zmienia się na kolorowy. Im oglądających jest więcej, tym więcej w klipie mogą zobaczyć. W skrócie: widzowie zyskują, jeśli robią coś wspólnie ze znajomymi. I tak też działa polecanie w mBanku - klient zyskuje więcej, jeśli zachęca znajomych do korzystania z oferty - mówi Rafał Jakubowski, dyrektor departamentu marketingu bankowości detalicznej.
Przez pierwszych sześć tygodni teledysk będzie można obejrzeć tylko na specjalnej stronie banku: www.mBank.pl/nykiel. Dopiero później, jako jeden klip łączący wszystkie cztery światy, trafi do sieci.
Promując ofertę dla młodych klientów (konto i karta z własnym zdjęciem), bank od początku sięga po niestandardowe działania komunikacyjne: wsparcie popularnych vlogerów czy  tworzenie treści zrozumiałych dla młodych. Z badań, które w tym roku przeprowadziła firma GFK wynika, że mBank jest numerem jeden wśród banków rozważanych w grupie klientów w wieku 17-24 lata.
Akcja oparta na teledysku Natalii Nykiel promowana jest w kanałach online. Koncepcję działań przygotowała  agencja Grey Group Poland, a media zaplanował dom mediowy Mindshare. Klip w reżyserii Łukasza Zabłockiego wyprodukowała firma Banana Split.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.