W mBanku klienci założą profil zaufany ePUAP
Copy

Kopiuj tekst

W mBanku klienci założą profil zaufany ePUAP

W serwisie bankowości internetowej mBanku można założyć profil zaufany ePUAP w kilku prostych krokach. Dzięki temu klienci mBanku nie muszą już wychodzić z domu, aby uzyskać dostęp do elektronicznych usług administracji publicznej.


mBank dołączył do grona banków oferujących możliwość założenia profilu zaufanego bez konieczności wizyty w urzędzie. Ten darmowy podpis elektroniczny pozwala na załatwianie spraw urzędowych online. Daje możliwość elektronicznego podpisywania wniosków, deklaracji i logowania się do państwowych platform takich jak portal podatkowy, ePUAP czy PUE ZUS.
Zaletą założenia profilu zaufanego za pośrednictwem mBanku jest nie tylko brak konieczności wizyty w urzędzie podczas rejestracji. Dzięki temu rozwiązaniu możemy kontaktować się z administracją publiczną z użyciem tego samego hasła i loginu, którymi posługujemy się podczas logowania do banku. Nie ma potrzeby tworzenia i zapamiętywania odrębnych danych dostępowych. Dodatkowo, zyskujemy całodobowy dostęp do systemów elektronicznych administracji publicznej, całkowicie bez kolejek i z możliwością podglądu stanu swoich spraw.
- Nasi klienci to specyficzna grupa, która do samodzielnego realizowania operacji bankowych online przywykła już lata temu. Z chęcią też korzystają z udostępnianych przez nas możliwości kontaktu z administracją państwową, co pokazała popularność  wniosku o wypłatę świadczenia w programie Rodzina 500+, wdrożonego w ubiegłym roku. Mamy nadzieję, że udostępnienie profilu zaufanego spotka się z równie dobrym przyjęciem – tłumaczy Daniel Pindor, odpowiedzialny za wdrożenie profilu zaufanego w mBanku.   
Posiadając profil zaufany ePUAP, można załatwić już ponad 100 spraw w urzędzie, m.in:
  • złożyć wniosek o wydanie nowego dowodu osobistego,
  • sprawdzić punkty karne online
  • przed wyjazdem za granicę wystąpić o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego
  • zarejestrować działalność gospodarczą
  • składać i sprawdzać dokumenty rozliczeniowe w ZUS i US
  • uzyskać niezbędne dokumenty (odpisy aktów małżeństwa, zaświadczenia o niekaralności, wypisy z księgi wieczystej etc.)
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.