mBank udostępnia usługę QLIK
Copy

Kopiuj tekst

mBank udostępnia usługę QLIK

Klienci korporacyjni mBanku mogą już korzystać z usługi QLIK, która pozwala przekazywać informację o fakturach i rachunkach do zapłaty pomiędzy masowymi wystawcami faktur a płatnikami. Wkrótce QLIK dostępny będzie również dla klientów indywidualnych banku.


mBank podpisał umowę z KIR S.A. na świadczenie usługi dystrybucji, prezentacji i docelowo rozliczania faktur. Dzięki nowemu rozwiązaniu pod nazwą QLIK, rozliczanie masowych płatności jest szybsze i prostsze dla obu stron transakcji.
QLIK oznacza nowe możliwości dla klientów korporacyjnych mBanku. Umożliwia przekazywanie informacji o wymaganych zobowiązanych wprost do ich klientów. Proces jest automatyczny – płatności inicjowane są elektronicznie przez wystawców i przekazywane on-line do bankowości elektronicznej płatników. Dalej transakcje rozliczane są na podstawie akceptacji płatnika. Po realizacji płatności, odpowiednia informacja trafia z powrotem do wystawcy.
– Z perspektywy klienta korporacyjnego QLIK oznacza wiele korzyści. Wystarczy wspomnieć, że wdrożenie usługi pozytywnie przekłada się na szybkość spływu należności. Daje też bieżącą informację o statusie rozliczenia, co jest nie do przecenienia z punktu widzenia płynności firmy wystawcy. Integracja z usługą jest prosta, a sam proces rozliczeń sprowadzony do minimum formalności – tłumaczy Dariusz Nalepa, dyrektor Departamentu Bankowości Transakcyjnej mBanku.
Wystawca może skorzystać z usługi zawierając umowę ze swoim bankiem, a płatnik poprzez wyrażenie zgody w swoim banku. Rozwiązanie jest dostępne w bankach, które wdrożyły QLIK we współpracy z KIR S.A.
Wraz z rozwojem usługi QLIK wystawcy faktur będą mogli przekazywać do serwisów bankowości elektronicznej zarówno informacje o wymaganej płatności zobowiązania, jak również link do elektronicznego biura obsługi klienta danego wystawcy, co umożliwi płatnikowi weryfikację samej faktury lub rachunku. Dzięki usłudze QLIK klienci zyskają możliwość łatwego i wygodnego zarządzania swoimi płatnościami w jednym miejscu – czyli w swoim banku.
QLIK wkrótce dostępny będzie także dla klientów indywidualnych mBanku.
Powiązane artykuły
Dzięki klientom korporacyjnym mBank przekaże WOŚP dodatkowo 77 tys. zł

Na konto Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy trafi równowartość miesięcznych opłat i prowizji za prowadzenie rachunków dla klientów korporacyjnych, otwartych w styczniu i lutym br. Przekazana darowizna zasili działalność statutową Fundacji. 
mBank najlepszym cyfrowym bankiem dla korporacji w Polsce

mBank, został laureatem konkursu organizowanego przez  pmagazyn finansowy Global Finance w kategorii „World’s Best Corporate/Institutional Digital Banks 2018”.
mBank do końca roku z 2 proc. na rachunku VAT

1 lipca wszedł w życie mechanizm podzielonej płatności - split payment. mBank jako jedyny „oprocentuje” saldo wybranego rachunku VAT do wysokości 200 000 zł. Do końca grudnia 2018 przedsiębiorstwa mogą liczyć na 2% zysku.
mBank Hipoteczny: debiut listów zastawnych na rynku międzynarodowym zakończony sukcesem

W ramach pierwszej zagranicznej benchmarkowej emisji listów zastawnych mBank Hipoteczny uplasował papiery o wartości 300 mln EUR i zapadalności 7 lat. Popyt ze strony inwestorów ponad 3-krotnie przewyższył zakładany poziom emisji.