mBank w składzie RESPECT Indeksu

mBank w składzie RESPECT Indeksu

Opublikowany

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie ogłosiła nowy skład RESPECT Indeksu. Trafiają do niego spółki o najwyższej płynności, prowadzące odpowiedzialne społecznie działania wobec środowiska, społeczności i pracowników. Wśród 28 wyróżnionych spółek znalazł się mBank.

- Obecność w prestiżowym gronie spółek notowanych w RESPECT Indeksie to dla nas potwierdzenie skuteczności działań CSR – mówi Iwona Ryniewicz, dyrektor departamentu komunikacji i strategii marketingowej mBanku i prezes mFundacji. – mBank jest nie tylko efektywnie rozwijającą się instytucją, ale również  odpowiedzialną społecznie. Fundacja mBanku zajmuje się edukacją matematyczną dzieci i młodzieży,
a sam bank prowadzi kampanie społeczne dotyczące bezpiecznego korzystania z internetu. Dbamy o rozwój pracowników i przyjazne środowisko pracy. Wierzymy, że takie podejście procentuje w postaci  zaufania ze strony klientów i społeczności  – dodaje Iwona Ryniewicz.

RESPECT Index to pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej indeks spółek odpowiedzialnych. Utworzony został w 2009 r. przez warszawską GPW. Badanie spółek i podawanie składu indeksu przeprowadzane jest w drugiej połowie każdego roku. Oceny dokonuje firma Deloitte.
Copy

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki
respect.jpg

grafika | 572 KB

PobierzPobierz
Powiązane artykuły
Grupa mBanku: prawie 700 mln zł zysku netto w pierwszej połowie 2018 r.

temu

Wyższe dochody i zysk. Rosnąca sprzedaż kredytów i baza klientów – pierwsze półrocze 2018 w Grupie mBanku.
411 mln zł zysku netto Grupy mBanku w I kwartale 2018 r.

temu

W I kwartale 2018 roku Grupa mBanku po raz kolejny poprawiła dochody, przy jednoczesnym zachowaniu dyscypliny kosztowej. Bank rozwijał się organicznie pozyskując nowych klientów oraz zwiększając bazę depozytową i kredytową.
mFundacja wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa!

temu

Rekord Guinnessa w najdłuższym żywym rozwinięciu liczby Pi należy do mFundacji! Nasza próba okazała się udana i została wpisana do Księgi Rekordów!
Trzy wyróżnienia dla mBanku w konkursie Złotych Bankierów

temu

Na wczorajszej gali podsumowującej ranking Złotych Bankierów, mBank otrzymał trzy wyróżnienia. Dwa z nich są szczególnie cenne, ponieważ przyznane przez internautów. Głosujący docenili działania mBanku w social mediach oraz przełomową, pierwszą na polskim rynku książkę o matematyce „Matematyka jest wszędzie” wydaną przez mFundację. Dodatkowo, mBank otrzymał wyróżnienie w kategorii specjalnej – Bezpieczny bank.