Krok w przyszłość: nawet 20 tys. zł za najlepszą pracę z matematyki od mFundacji
Copy

Kopiuj tekst

Krok w przyszłość: nawet 20 tys. zł za najlepszą pracę z matematyki od mFundacji

Fundacja mBanku rozpoczyna pierwszą edycję dorocznego konkursu „Krok w przyszłość” na najlepszą pracę z matematyki. Zwycięzca zostanie uhonorowany statuetką STEFCIO i otrzyma 20 tys. zł nagrody. 

Fundacja mBanku inauguruje konkurs „Krok w przyszłość”.  W jego ramach co roku będzie przyznawać najlepszym studentom i absolwentom kierunków matematycznych nagrody za przedstawione i obronione prace magisterskie lub licencjackie oraz opublikowane w międzynarodowych czasopismach naukowych samodzielne prace z dziedziny matematyki. 
Jednorazowa pula nagród fundowanych przez mFundację wynosi 40 tys. zł. Jury pod przewodnictwem prof. Pawła Strzeleckiego, dziekana Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego przyznaje nagrodę główną w wysokości 20 tys. zł oraz dwa wyróżnienia w wysokości 10 tys. zł.  
Nabór wniosków w pierwszej edycji konkursu „Krok w przyszłość” rozpoczyna się 30 września 2016 i trwa do 30 listopada 2016 . Ogłoszenie laureatów nastąpi 30 marca 2017 r.
Najlepsza praca z matematyki powinna promować nowatorskie, oryginalne rozwiązania lub wskazywać nowe kierunki bądź metody badawcze. Autor pracy poza nagrodą finansową zostanie uhonorowany statuetką STEFCIO.
Statuetka symbolizuje postać wybitnego polskiego matematyka, Stefana Banacha, a jej forma stanowi nawiązanie do jego osiągnięć.
W czerwcu br. Fundacja mBanku ogłosiła konkurs dla studentów artystycznych uczelni wyższych z całej Polski na zaprojektowanie statuetki STEFCIA.
Zwycięską pracę zaprojektował Marek Biliński, student Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. O swoim projekcie opowiada - Punktem wyjścia do projektu było sztandarowe odkrycie prof. Banacha. „Przestrzenie Banacha” cechują się tym, że zbiory funkcji można traktować jako punkty. Przedstawiony na statuetce portret matematyka składa się właśnie z elementów będących czymś pomiędzy punktem a zbiorem.
Więcej informacji oraz regulamin konkursu „Krok w przyszłość” na stronie: www.mFundacja.pl
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.