Kredyty mieszkaniowe tylko w mBanku Hipotecznym
Copy

Kopiuj tekst

Kredyty mieszkaniowe tylko w mBanku Hipotecznym

Od września kredyty hipoteczne dostępne w placówkach mBanku w całości finansowane są przez mBank Hipoteczny, specjalistyczny podmiot z grupy. Zmiana nie wpływa na proces obsługi kredytu i jego cenę.

Od września każdy nowy kredyt hipoteczny oferowany w mBanku jest finansowany przez mBank Hipoteczny – specjalistyczny podmiot działający w ramach Grupy mBanku. Z perspektywy klienta zmiana oznacza jedynie inną nazwę firmy w umowie. Sposób udzielenia kredytu i jego obsługi pozostaje bez zmian. Do dyspozycji klientów są doradcy w placówkach detalicznych mBanku.
Zmiana wynika ze strategii grupy, zakładającej finansowanie kredytów hipotecznych ze środków pozyskanych dzięki emisji listów zastawnych (instrument finansowy cechującym się niskim – porównywalnym z obligacjami skarbowymi – ryzykiem inwestycyjnym, zapewniający długoterminowe źródło finansowania). Transformacja tej części oferty rozpoczęła się we wrześniu 2013 roku, kiedy po raz pierwszy kredyt udzielony klientowi indywidualnemu mBanku został sfinansowany ze środków spółki hipotecznej.
mBank Hipoteczny jest jednym z pierwszych banków hipotecznych w Polsce i działa na rynku od 1999 roku. Odgrywa wiodącą rolę na rynku finansowania nieruchomości oraz emisji listów zastawnych. W 2015 roku wyemitował instrumenty o łącznej wartości ponad 1,5 mld zł. W tym roku planuje zwiększyć tę kwotę do 1,75 mld zł.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.