Już ponad 50 tys. wniosków w programie Rodzina 500+ w mBanku
Copy

Kopiuj tekst

Już ponad 50 tys. wniosków w programie Rodzina 500+ w mBanku

W ciągu zaledwie pierwszego tygodnia od chwili udostępnienia klientom możliwości składania wniosków o wypłatę świadczenia w programie Rodzina 500+ z możliwości tej skorzystało ponad 50 tys. rodziców – klientów mBanku. Daje to bankowi 14- procentowy udział w ogólnej sumie wniosków złożonych w ten sposób.


mBank był jednym z banków, które przygotowały możliwość składania wniosków w programie Rodzina 500+ już w pierwszej dacie, w której Program zaczął obowiązywać. Wniosek został udostępniony klientom od 1 kwietnia br.

Od tego czasu bank zanotował ogromne zainteresowanie klientów tą formą składania wniosków o wypłatę świadczenia. Przez pierwszy tydzień za pośrednictwem mBanku wysłano ponad 50 tys. wniosków. Wysłane za pośrednictwem mBanku wnioski stanowią ok 14 proc. wszystkich wniosków złożonych za pośrednictwem kanału bankowości elektronicznej.

- mBank, angażując się w projekt, otworzył klientom drogę do e-administracji, znacznie przy tym upraszczając sposób wnioskowania o wypłatę świadczenia. Cieszę się, że nasi klienci kolejny raz udowodnili, że wiele spraw wolą załatwiać on-line. Dla nas to sygnał do dalszego rozwoju banku w tym obszarze, aby bank był partnerem nie tylko w sprawach finansowych, ale i tych związanych z codziennymi sprawami administracyjnymi – komentuje Cezary Kocik, wiceprezes Zarządu.

Wnioski o wypłatę świadczenia w programie Rodzina 500+ można składać za pośrednictwem bankowości internetowej mBanku bezpośrednio po zalogowaniu się do rachunku. Bank nie pobiera żadnych opłat za złożenie wniosku, klient wypełnia go zaś samodzielnie.

Dodatkowe informacje o programie 500+ i szczegóły dotyczące rozpatrywania wniosków można odnaleźć na stronach rządowych:

https://obywatel.gov.pl/ oraz https://rodzina500plus.gov.pl/  
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.