Matematyczna gra miejska tym razem w Łodzi – zapraszają mFundacja i Stowarzyszenie Viator
Copy

Kopiuj tekst

Matematyczna gra miejska tym razem w Łodzi – zapraszają mFundacja i Stowarzyszenie Viator

Entuzjaści matematyki na start! Miasto to plansza – wejdź do gry już teraz. Zbierz zespół, rozwiąż zagadki, wprowadź właściwy kod i… uratuj ludzkość! 12 marca w centrum Łodzi odbędzie się finał matematycznej gry miejskiej.


Z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby Pi, który co roku obchodzony jest 14 marca, mFundacja i Stowarzyszenie Viator zorganizowały kolejną  edycję zabawy dla dzieci i młodzieży. Poprzednia edycja miała finał w stolicy, tym razem spotkamy się w Łodzi. Udział w grze jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich – rejestracja trwa!  Zapraszamy zespoły liczące od 3 do 5 osób do zgłoszenia udziału na stronie www.mjakmatematyka.pl. Etap internetowy odbędzie się w dniach 7-9 marca, a w sobotę 12 marca o godz. 10.00 na ulicach Łodzi zmierzą się finaliści.  

Aby wejść do finału, kandydaci będą musieli wykazać się znajomością podstawowych praw matematyki, umiejętnością dedukcji, refleksem i spostrzegawczością. Liczba uczestników etapu wstępnego jest nieograniczona, jednak tylko ci, którzy najszybciej rozwiążą zagadki wezmą udział w specjalnej misji. To będzie pięć godzin świetnej zabawy, a na najlepszych czekają nagrody rzeczowe ufundowane przez mFundację.

Misja ratunkowa

Gra miejska rozpocznie się 12 marca 2016 r. o godzinie 10.00, w miejscu znanym tylko tym, którzy pomyślnie przejdą zmagania etapu internetowego.

Uczestnicy, działając w niewielkich zespołach, postarają się rozwikłać tajniki kodu, który pozwoli odłączyć główny serwer przeciwnika od zasilania. Graczom będą pomagać (lub przeszkadzać) specjalnie wyznaczone osoby. Trudność polega na tym, że nie wiadomo, kto jest sprzymierzeńcem, a kto wrogiem. Zwycięży zespół, który jako pierwszy rozwiąże wszystkie zagadki i, wprowadzając właściwy kod, uratuje ludzkość. Liczą się: szybkość działania, kojarzenie faktów i miejsc, skuteczna praca zespołowa, orientacja w terenie i odrobina sprytu.

Jak wejść do gry?

  1. Zbierz 3–5 osobowy zespół
  2. Zarejestruj go w formularzu zgłoszeniowym na mjakmatematyka.pl
  3. Pamiętaj o podaniu numeru kontaktowego i emaila.
  4. Odbierz e-mail z potwierdzeniem zgłoszenia.
  5. Od poniedziałku 7 marca rozwiązuj zadania etapu sieciowego i zakwalifikuj się do rywalizacji na ulicach miasta!
Szczegółowe informacje i regulamin gry Matematrix znajdują się na stronie mjakmatematyka.pl

Akcję przygotowały Fundacja mBanku i Stowarzyszenie Viator.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.