mFundacja ogłasza trzecią edycję programu „Mistrzowie Matematyki”
Copy

Kopiuj tekst

mFundacja ogłasza trzecią edycję programu „Mistrzowie Matematyki”

Przez najbliższy miesiąc organizacje pozarządowe z całej Polski mogą wnioskować o dofinansowanie programów stypendialnych dla wybitnie utalentowanych matematycznie uczniów i studentów w ramach trzeciej edycji programu „Mistrzowie matematyki” prowadzonego przez mFundację.

Od 2014 r. Fundacja mBanku przekazała organizacjom pozarządowym łącznie 750 tys. zł w ramach 15 programów stypendialnych o zasięgu lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim. Wsparła w ten sposób edukację 220 szczególnie uzdolnionych uczniów.

„Mistrzowie matematyki” to jedno z działań realizowanych przez nas w ramach strategii
„M jak Matematyka”. Dzięki programowi szansę na rozwijanie swoich talentów otrzymują dzieci i młodzież z różnych środowisk, zainteresowane matematyką i osiągające ponadprzeciętne wyniki w nauce – mówi Iwona Ryniewicz, Prezes mFundacji.

Program jest skierowany do organizacji pozarządowych, które w ramach swojej działalności statutowej realizują programy stypendialne. „Mistrzowie matematyki” dają możliwość pozyskania środków na przeprowadzenie własnego programu stypendialnego ukierunkowanego na wsparcie dzieci, młodzieży, studentów, doktorantów i młodych naukowców osiągających ponadprzeciętne wyniki w nauce matematyki.

Nabór wniosków trwa od 21 marca do 22 kwietnia 2016 r. Zgłoszenia będą ocenianie między innymi pod kątem przejrzystości kryteriów i procedur, mierzalnych rezultatów programu stypendialnego oraz zakresu i rodzaju wsparcia oferowanego stypendystom. Regulamin „Mistrzów matematyki” oraz formularz aplikacyjny dostępne są na stronie mFundacja.pl, w zakładce Stypendia: http://www.mbank.pl/o-nas/o-mbanku/fundacja/stypendia.html.
Powiązane artykuły
Dzięki klientom korporacyjnym mBank przekaże WOŚP dodatkowo 77 tys. zł

Na konto Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy trafi równowartość miesięcznych opłat i prowizji za prowadzenie rachunków dla klientów korporacyjnych, otwartych w styczniu i lutym br. Przekazana darowizna zasili działalność statutową Fundacji. 
mBank najlepszym cyfrowym bankiem dla korporacji w Polsce

mBank, został laureatem konkursu organizowanego przez  pmagazyn finansowy Global Finance w kategorii „World’s Best Corporate/Institutional Digital Banks 2018”.
mBank do końca roku z 2 proc. na rachunku VAT

1 lipca wszedł w życie mechanizm podzielonej płatności - split payment. mBank jako jedyny „oprocentuje” saldo wybranego rachunku VAT do wysokości 200 000 zł. Do końca grudnia 2018 przedsiębiorstwa mogą liczyć na 2% zysku.
mBank Hipoteczny: debiut listów zastawnych na rynku międzynarodowym zakończony sukcesem

W ramach pierwszej zagranicznej benchmarkowej emisji listów zastawnych mBank Hipoteczny uplasował papiery o wartości 300 mln EUR i zapadalności 7 lat. Popyt ze strony inwestorów ponad 3-krotnie przewyższył zakładany poziom emisji.