Dział Analiz DM mBanku ponowie najlepszy w XIV rankingu analityków gazety „Parkiet”
Copy

Kopiuj tekst

Dział Analiz DM mBanku ponowie najlepszy w XIV rankingu analityków gazety „Parkiet”

Dział Analiz DM mBanku w XIV rankingu najlepszych analityków i zespołów analitycznych opublikowanym w gazecie „Parkiet”, został uznany za najlepszy w Polsce, podobnie jak rok temu.

Głosowali członkowie 28 zespołów zarządzających z TFI, OFE i asset management, mając do oceny 148 analityków w 13 kategoriach. Za najlepszego analityka technicznego został uznany Piotr Neidek.

Dział Analiz DM mBanku wygrał zespołowo kategorię „biuro maklerskie z najlepszym działem analiz” – drugi raz z rzędu - indywidualnie Piotr Zybała był najlepszy w kategorii  budownictwo i deweloperzy, a Kamil Kliszcz w sektorze energetyka. Piotr Neidek od kilku lat nie ma sobie równych jako analityk techniczny i po raz piąty z rzędu bardzo wyraźnie wyprzedził konkurentów,

Drugie miejsca w swoich kategoriach zajęli pp. M. Marczak – strategia,  J. Szkopek  - sektor przemysłowy (podobnie jak rok temu) i ponownie K. Kliszcz w segmencie spółek paliwowych i chemicznych.

W opublikowanym również rocznym podsumowaniu „Portfel foreksowy Parkietu” zespół mForex -  K. Maliszewski & Sz. Zajkowski - zajął III miejsce.  Siedem z jedenastu prognoz zespołu przynosiło zysk w skali miesiąca, co dało finalną roczną stopa zwrotu wynoszącą 22,41%.

- Ponownie jesteśmy w czołówce rankingu „Parkietu” - zostaliśmy docenieni indywidualnie i jako zespół. Fakt że udaje nam się powtarzać tak dobre wyniki, na tak trudnym rynku, jest miarą jakości naszych codziennych działań – mówi Jarosław Kowalczuk, prezes Domu Maklerskiego mBanku. – Oceniają nas zarządzający - eksperci rynku, którzy na bazie naszych analiz podejmują decyzje inwestycyjne. To wielopłaszczyznowy i dogłębny test naszej pracy, z której efektów mogą korzystać wszyscy klienci naszego domu maklerskiego.
Powiązane artykuły
mBank zainwestuje 50 mln euro w rozwój nowoczesnych technologii dla instytucji finansowych

mBank powołuje pierwszy i największy fundusz w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, którego celem jest rozwój i komercjalizacja najnowocześniejszych technologii. Polski bank ma ambicję dołączyć do grona liderów mających wpływ na cyfrową transformację w sektorze finansowym. Na inwestycji zyskają klienci mBanku, którzy jako pierwsi będą korzystać z nowoczesnych rozwiązań.
Kredyty mieszkaniowe tylko w mBanku Hipotecznym

Od września kredyty hipoteczne dostępne w placówkach mBanku w całości finansowane są przez mBank Hipoteczny, specjalistyczny podmiot z grupy. Zmiana nie wpływa na proces obsługi kredytu i jego cenę.
Adam Jaroszewicz pokieruje Biurem Maklerskim mBanku

W maju Dom Maklerski mBanku i mWealth Management zostały włączone w struktury organizacyjne banku. Usługi świadczone dotychczas przez obie spółki są oferowane obecnie na tych samych warunkach przez bankowe biuro maklerskie, działające pod nazwą Dom Maklerski mBanku. Od lipca na jego czele stanął Adam Jaroszewicz.
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!