mBank najlepszym bankiem mobilnym i dla firm według Newsweeka i Forbesa
Copy

Kopiuj tekst

mBank najlepszym bankiem mobilnym i dla firm według Newsweeka i Forbesa

W piętnastej edycji rankingu „Przyjazny Bank Newsweeka” mBank został najwyżej oceniony w kategorii bankowości mobilnej. Bank otrzymał również tytuł „Najlepszego banku dla firm”.

W organizowanym co roku plebiscycie tygodnika „Newsweek” nagrody wręczane są w czterech kategoriach, wskazujących najlepszą bankowość tradycyjną, internetową, mobilną i hipoteczną. Oferta i usługi banków oceniane są przez ankieterów Millward Brown, wcielających się w rolę „tajemniczych klientów”. W bankowości mobilnej sprawdzali oni ergonomię, łatwość i skuteczność tej formy dostępu do banku. Dodatkowe punkty można było uzyskać za innowacyjność wprowadzanych rozwiązań i usług dostępnych w ramach tego kanału.
Wśród wszystkich ocenianych banków, aplikacja mBanku okazała się najlepszym rozwiązaniem dostępnym na polskim rynku, a bank zdobył tytuł „Najlepszego banku mobilnego”. Audytorzy najwyżej ocenili m.in. łatwość dostępu i nawigacji po aplikacji bankowej oraz efektywność tego kanału komunikacji.

Na drugim miejscu w klasyfikacji na najlepszą bankowość mobilną uplasowała się mobilna aplikacja Orange Finanse – projektu realizowanego przez mBank wspólnie ze strategicznym partnerem, Orange Polska.
– Nagroda Newsweeka w tej kategorii jest dla nas bardzo ważna. Rozwiązania mobilne wkraczają w niemal każdy aspekt życia, a telefon staje się swoistym centrum zarządzania. Naszym celem, wyrażonym również w najnowszej strategii banku na lata 2016-2020, jest oferowanie klientom najlepszych mobilnych rozwiązań w bankowości. Wierzę, że mamy ogromne szanse, aby odnieść mobilny sukces – mówi Cezary Stypułkowski, prezes mBanku.
Swoje nagrody przyznał również miesięcznik Forbes, który co roku wskazuje „Najlepszy bank dla firm”. W tym prestiżowym rankingu, redakcja „Forbesa” przyznaje punkty za najlepsze produkty i usługi bankowe dla MŚP. Dodatkowo, prowadzone są badania jakości obsługi przeprowadzane przez „tajemniczych klientów”. Oceniane są nie tylko warunki cenowe, ale także możliwość skorzystania z przez klientów z innowacyjnych rozwiązań.
Surowe kryteria rankingu „Forbesa” tym razem najlepiej spełnił mBank, który otrzymał tytuł „Najlepszego banku dla przedsiębiorcy”.