Grupa mBanku rozpoczyna współpracę z Volvo
Copy

Kopiuj tekst

Grupa mBanku rozpoczyna współpracę z Volvo

Od grudnia 2015 r. klienci planujący nabycie samochodów marki Volvo mogą skorzystać z szerokiej gamy finansowania pojazdów oferowanej przez Grupę mBanku. Firmy podpisały 3-letnią umowę o współpracy.

Polacy coraz częściej korzystają z leasingu. Jak wynika z danych Związku Polskiego Leasingu, łączna wartość sfinansowanych w ten sposób pojazdów osobowych, dostawczych i ciężarowych o masie do 3,5 t na koniec III kwartału 2015 r. wyniosła 13,156 mld zł. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego oznacza to wzrost o blisko 17,5 procent. Tak duża zmiana to m.in. efekt wprowadzonych w kwietniu 2014 r. przepisów, które umożliwiają 50-proc. odliczenie podatku VAT od leasingu samochodów osobowych bez względu na wartość pojazdu. W efekcie istotnie zwiększył się popyt na samochody z segmentu premium. Ale nie tylko one stanowią o popularności tej formy finansowania.

– Leasing jest coraz częściej wykorzystywaną przez przedsiębiorców formą zakupu pojazdów. Warto pamiętać, że oprócz niewątpliwych korzyści podatkowych, jakie oferuje to rozwiązanie, leasing można uzyskać o wiele łatwiej i szybciej niż tradycyjny kredyt – mówi Cezary Raczyński, wiceprezes mLeasing. Od 1 grudnia klienci kierowanej przez niego firmy będą mogli skorzystać z leasingu do sfinansowania samochodów osobowych marki Volvo.

W ramach współpracy pomiędzy mLeasing i Volvo Car Poland klienci będą mogli korzystać z produktów Volvo Kredyt  (kredyt standardowy), Volvo Leasing (leasing standardowy) oraz Volvo CFM – (full service leasing). Ponadto od 1 stycznia 2016 r. w skład oferowanych rozwiązań wejdą również Volvo Easy Lease czyli produkt typu niska rata z pakietami serwisowymi, Volvo Care – pakiet serwisowy podstawowy, a także Volvo Care Plus – pakiet serwisowy rozszerzony.

- Szeroki wachlarz oferowanych produktów sprawia, że każdy klient z pewnością znajdzie w pełni satysfakcjonujące go rozwiązanie, pozwalające cieszyć się na co dzień przyjemnością z użytkowania samochodów jednej z najlepszych marek na świecie – wyjaśnia Cezary Raczyński.

Również klienci indywidualni chcący sfinansować zakup samochodu kredytem będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty przygotowanej przez mBank i Volvo Car Poland. Nasze rozwiązania umożliwiają zakup samochodu bez konieczności uiszczania wpłaty własnej i przy spełnianiu minimum formalności - mówi Michał Nalepa odpowiedzialny za współpracę z dealerami samochodowymi w mBanku.

Zanim nowe samochody trafią do ostatecznych użytkowników niezbędne jest ich finansowanie, także w zakresie tzw. stocku dealerskiego. I tu także mBank przygotował odpowiednie rozwiązanie, polegające na wykupie wierzytelności z tytułu fakturowanych przez Importera samochodów. W ten sposób grupa 25 dealerów będzie mogła istotnie powiększyć ekspozycję samochodów w swoich salonach a potencjalni klienci nie będą musieli czekać aż wymarzony samochód zostanie wyprodukowany i dostarczony, ponieważ z bogatej oferty aut dostępnych od razu w salonie będzie można wybrać dla siebie najbardziej odpowiadający model i wersję wyposażenia.

mBank przygotował dla dealerów również atrakcyjną ofertę obsługi bieżącej, w której, prócz prowadzenia rachunku, dealer będzie mógł skorzystać z szerokiej gamy produktów bankowości transakcyjnej.

- Nasi klienci są bardzo wymagający, a jakość produktów finansowych staje się coraz ważniejszym czynnikiem zakupowym. Planując dalszy wzrost sprzedaży musimy poszerzać nasz portfel usług finansowych, w czym pomoże nam nasz nowy partner w tym obszarze. Wspólnie z Grupą mBank uruchomimy możliwość korzystania z nowego samochodu wraz z pakietem serwisowym w oparciu o niską, miesięczną ratę. Będzie to dla nas także cenny partner do sprzedaży flotowej – powiedział Mariusz Nycz, dyrektor sprzedaży i marketingu Volvo Car Poland.

Wywodzący się ze Szwecji koncern zapowiada bogatą ofertę kolejnych modeli aut. Po zaprezentowaniu nowego, flagowego SUV-a Volvo XC90, marka planuje kilka kolejnych premier. W przyszłym roku do oferty dołączy limuzyna S90, największe na rynku kombi V90 i jego uterenowiona wersja V90 Cross Country. Na przestrzeni najbliższych trzech lat mają być wymienione wszystkie modele w ofercie.  Zdjęcia flagowej limuzyny poznaliśmy 2 grudnia 2015 r.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.