mBank wprowadza pierwszy w Polsce fundusz ze strategią typu CPPI
Copy

Kopiuj tekst

mBank wprowadza pierwszy w Polsce fundusz ze strategią typu CPPI

W mBanku rozpoczęła się subskrypcja jednostek uczestnictwa pierwszego w Polsce otwartego subfunduszu inwestycyjnego wykorzystującego strategię typu CPPI (Constance Proportion Portfolio Insurance).

KBC Globalny Ochrony 90 Listopad to rozwiązanie łączące zalety funduszy otwartych (tj. codzienne nabycia i umorzenia) oraz funduszy strukturyzowanych z ochroną kapitału. W tym przypadku poziom minimalny, który podlega ochronie (tzw. floor), wynosi 90 proc. na koniec każdego roku działania funduszu (ostatni dzień roboczy listopada). Oznacza to, że jeśli wartość jednostki uczestnictwa wzrosła po roku ze 100 zł do 120 zł, to nowy poziom ochrony wynosi 108 zł (wcześniejszy wynosił 90 zł). Czyli od nowego okresu mechanizm CPPI chroni już część wypracowanego zysku.

- Środowisko niskich stóp procentowych, a co za tym idzie niskiego oprocentowania depozytów bankowych, zachęca klientów do poszukiwania wyższych stóp zwrotu na rynku kapitałowym. Taka sytuacja może się jeszcze nasilić, jeśli zgodnie z zapowiedziami niektórych ekonomistów Rada Polityki Pieniężnej na początku przyszłego roku obniży stopy procentowe. Fundusz CPPI stworzony przez KBC może okazać się ciekawą alternatywą dla inwestorów, którzy do tej pory, właśnie z obawy o nadmierne ryzyko, trzymali się z dala od funduszy inwestycyjnych. Dla klientów inwestujących już w fundusze, nasza oferta będzie zapewne ciekawym elementem stanowiącym uzupełnienie dotychczasowego portfela - mówi Marcin Konkel, wicedyrektor Departamentu Produktów Oszczędnościowych i Inwestycyjnych mBanku.

Aktywa subfunduszu inwestowane są na rynkach globalnych poprzez fundusze pieniężne, obligacyjne i akcyjne zarządzane przez podmioty z Grupy KBC. Zarządzający mogą inwestować na wielu rynkach, np. w Europie, Ameryce Północnej, Azji, czy w krajach Pacyfiku. Inwestycja jest monitorowana 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu i w razie potrzeby zarządzający jest w stanie reagować na każde wydarzenie na rynku, niezależnie od pory dnia.

- W ostatnich latach możemy zauważyć zwiększoną zmienność cen akcji na światowych giełdach. Wynika ona między innymi z polityki banków centralnych, różnego rodzaju „baniek spekulacyjnych” lub wydarzeń zaskakujących uczestników rynku np. problemów koncernu motoryzacyjnego Volkswagen czy sytuacji w Grecji i Chinach. Spadki na rynkach są bardzo dynamiczne i dotkliwe, ale późniejsze wzrosty osiągają często atrakcyjne poziomy. W takiej sytuacji Grupa KBC stawia na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa zainwestowanego kapitału, jak również wykorzystania do maksimum okresów wzrostów na giełdach światowych. Dotychczas Grupa KBC wprowadziła ponad 70 funduszy opartych o mechanizm CPPI. Obecnie to już ponad 25 miliardów euro w zarządzaniu i ponad 90 proc. udział w rynku funduszy typu CPPI w Belgii - podkreśla Paweł Niemiec, Członek Zarządu KBC TFI.

Subskrypcja tytułów uczestnictwa KBC Globalny Ochrony 90 Listopad potrwa do 30 listopada br. Minimalna pierwsza wpłata wynosi 500 zł, a kolejne min. 100 zł. Klient może nabyć jednostki samodzielnie w serwisie transakcyjnym mBanku, dzwoniąc na mLinię lub odwiedzając dowolną placówkę banku.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.