mBank wspiera firmy. Do wygrania 5 tys. zł na rozwój biznesu
Copy

Kopiuj tekst

mBank wspiera firmy. Do wygrania 5 tys. zł na rozwój biznesu

mBank, wspierając polskich przedsiębiorców, stworzył specjalistyczny serwis firmowi.pl, będący kompendium wiedzy dla początkujących firm. Dodatkowo, bank przeznaczył 25 tys. zł na nagrody dla właścicieli firm, którzy najciekawiej opiszą, w jaki sposób zainwestowaliby pieniądze w rozwój swojego biznesu. 

Już sześć milionów Polaków zatrudnionych jest w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, generującym 70 proc. rodzimego PKB. Statystyki pokazują także, że na tle sąsiadów z Unii Europejskiej, jesteśmy przedsiębiorczym narodem, bowiem wielkość sektora MSP plasuje nas na szóstej pozycji w rankingach (źródło: parp.gov.pl).

Tymczasem każda młoda firma boryka się z typowymi dla tej fazy rozwoju wyzwaniami. Dlatego też, aby wspomóc młodych przedsiębiorców w pierwszych decyzjach, mBank rozpoczął specjalny projekt edukacyjny skierowany do osób zakładających działalność gospodarczą oraz firm będących na początku przygody z biznesem. Istotnym elementem kampanii jest partnerski portal mBanku – firmowi.pl. To właśnie w tym miejscu przedsiębiorcy wzbogacą swoją wiedzę o wiele praktycznych wskazówek dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej.

Dla uproszczenia, treści prezentowane są w postaci filmów video czy infografik ilustrujących trudne tematy podatkowe. Pogłębionych informacji i analiz dostarczają artykuły, audycje czy case studies. W zamyśle portal ma być kompendium wiedzy dla start-upów, stworzonym przez praktyków i ekspertów w tej dziedzinie. Do tworzenia portalu przyczynili się nie tylko eksperci bankowi, coach biznesu, ale także właściciele małych firm, którzy na łamach firmowi.pl dzielą się swoimi doświadczeniami. 

Nawet 5 tys. zł na rozwój firmy od mBanku

Programowi edukacyjnemu towarzyszy także konkurs dla właścicieli firm, dzięki któremu mogą zyskać 5 tys. zł na rozwój działalności. Aby wziąć w nim udział wystarczy odpowiedzieć na pytanie: „Jak zainwestujesz 5 tys. zł w swoją firmę?” oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy na portalu firmowi.pl.

Co dwa tygodnie autorzy najlepszych odpowiedzi zostaną nagrodzeni sumą 5 tys. zł na rozwój swojej firmy. Oprócz tego dziesięciu wyróżnionych uczestników konkursu otrzyma nagrody dodatkowe, a każdy zarejestrowany uczestnik konkursu uzyska dostęp do szkolenia on-line.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.