Co dziesiąty klient mBanku robiący zakupy na Allegro korzysta z mobilnego mTransferu.
Copy

Kopiuj tekst

Co dziesiąty klient mBanku robiący zakupy na Allegro korzysta z mobilnego mTransferu.

mTransfer mobilny działa już od pół roku, a jego wyniki dowodzą, że jest to wygodny sposób na szybkie i bezpieczne zakupy mobilne. Już 10 proc. klientów mBanku robiących zakupy na Allegro korzysta z tej formy płatności.

Analiza danych pokazała, że średnia płatność metodą mobilnego mTransferu jest niższa od standardowej o ok. 20 proc., co oznacza, że klienci korzystają z niej z zgodnie z przeznaczeniem – do mniejszych zakupów poniżej wartości 200 zł. Wtedy proces jest najszybszy i najwygodniejszy.

Eksperci szacują, że rozmiar rynku eCommerce w Polsce w 2015 r. osiągnie 33 mld złotych, z czego najmłodsza dziedzina mCommerce według najwyższych prognoz ma osiągnąć ok. 7 proc. wartości tero rynku, czyli ok. 2,3 mld zł (badania Sociomantic Labs).

- Na tle całego polskiego rynku mCommerce klienci mBanku znów stanowią grupę najszybciej adaptujących nowe rozwiązania. W kontekście prognoz, nasz wynik 10 proc. użytkowników tej nowatorskiej usługi to bardzo dobry rezultat.  - mówi Andrzej Chechliński, odpowiedzialny za rozwój eCommerce w mBanku.

Biorąc pod uwagę prognozy dotyczące rozwoju rynku m-commerce w Polsce i coraz większy wolumen zakupów dokonywanych przez konsumentów w sieci, łatwe przelewy mobilne już wkrótce będą jedną z podstawowych usług oferowanych przez banki. Tym bardziej cieszy fakt, że mBank udostępniając wraz z PayU pierwszy mobilny e-przelew na jedno kliknięcie, ponownie wyznaczył kierunek zmian, wyprzedzając tym samym konkurencję i oczekiwania swoich klientów.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.