mFundacja partnerem tegorocznego Festiwalu Nauki, rozpoczynającego się 19 września w Warszawie.
Copy

Kopiuj tekst

mFundacja partnerem tegorocznego Festiwalu Nauki, rozpoczynającego się 19 września w Warszawie.

Po co komu matematyka? Skąd się bierze prognoza pogody? Jak ujarzmić superkomputer? – to tylko kilka z kwestii rozpatrywanych w ramach Festiwalu Nauki w Warszawie. Wydarzenie ma już 19 edycję i co roku gromadzi kilkadziesiąt tysięcy uczestników. W ciągu 10 dni odbędzie się ponad 1000 różnych imprez: wykładów, warsztatów, wycieczek i spotkań rodzinnych. Patronat nad spotkaniami z matematyką objęła fundacja mBanku.

Wykłady, warsztaty, debaty czy zajęcia w laboratoriach każdego roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem słuchaczy, niezależnie od wieku i wykształcenia. Do tej pory w poszczególnych edycjach brało udział od 45 do 75 tys. osób. W tym roku warszawskie święto nauki odbędzie się  dniach 19-27 września. Podczas dziesięciu festiwalowych dni organizatorzy zapewniają wszystkim ciekawym świata możliwość udziału w zajęciach z wielu dziedzin nauki, takich jak m.in. matematyka, fizyka, ekonomia, prawo, astronomia, chemia, historia, medycyna, psychologia, czy socjologia. Uczestnicy będą mieli okazję podyskutować na najważniejsze tematy dotyczące życia społecznego i naukowego, wziąć udział w warsztatach poświęconych osiągnięciom naukowym z poszczególnych dziedzin, w wycieczkach terenowych czy muzealnych, a także pokazach filmowych i teatralnych.

Statutowym celem działalności fundacji mBanku jest wspieranie działań i inicjatyw społecznych służących podnoszeniu poziomu edukacyjnego społeczeństwa. Chcemy rozwijać i stymulować myślenie matematyczne, pokazać jak ciekawa i potrzebna w codziennym życiu jest umiejętność sprawnego liczenia. Takie inicjatywy jak Festiwal Nauki idealnie wpisują się w realizację tego celu. Dlatego mFundacja jest patronem spotkań z matematyką organizowanych w ramach tegorocznego Festiwalu – mówi Iwona Ryniewicz, Prezes mFundacji.

Wstęp na wszystkie wydarzenia Festiwalu jest bezpłatny i otwarty. Jedynie w przypadku zajęć, w których może wziąć udział ograniczona liczba uczestników wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Na stronie festiwalu www.festiwalnauki.edu.pl w zakładce „Program” udostępniono wyszukiwarkę, dzięki której można łatwo odnaleźć informacje o danym wydarzeniu. Zapraszamy już 20 września o godz. 17.00 na wykład „Po co komu matematyka?”, który odbędzie się w Sali Kolumnowej Wydziału Historycznego UW.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.