Milion aktywnych użytkowników bankowości mobilnej mBanku
Copy

Kopiuj tekst

Milion aktywnych użytkowników bankowości mobilnej mBanku

Przez telefon lub tablet, za pomocą aplikacji lub lekkiego serwisu transakcyjnego – w ten sposób klienci mBanku korzystają z bankowości mobilnej. Ich liczba wciąż rośnie i właśnie przekroczyła milion.

Jeszcze cztery lata temu bankowość mobilna była dostępna tylko w wybranych bankach, a korzystało z niej niewielu użytkowników. W 2011 r. Instytut Badania Opinii Homo Homini zapytał klientów banków, czy wiedzą czym jest mobilne bankowanie. Tylko połowa z nich w ogóle miała tego świadomość, a zaledwie 3,5 proc. respondentów w ten sposób logowało się do rachunku.

Od tego czasu popularność tej usługi wzrosła, na co wpływ miały m.in. zmiany na rynku – według najnowszego raportu „POLSKA.JEST.MOBI”, nasycenie smartfonów w dorosłej populacji sięgnęło poziomu 58 proc. – Polacy powyżej 15 roku życia mają już 19 milionów smartfonów.

W mBanku liczba klientów, którzy w bankowaniu wykorzystują urządzenia mobilne wciąż rośnie i po drugim kwartale 2015 r. przekroczyła już 1 milion.

– Chociaż jest to imponująca liczba, to mamy świadomość, że minie jeszcze wiele czasu, zanim serwisy bankowości mobilnej na dobre zastąpią tradycyjny kanał internetowy. Tym niemniej bankowość mobilna ma ogromny potencjał wzrostu, czego dowodzą nasze analizy. Według nich, prawie 75 proc. wszystkich naszych klientów miało styczność z tą formą bankowania. Wszystko dlatego, że niektórzy klienci z tej formy korzystają okazjonalnie – np. podczas wyjazdów wakacyjnych. Naszą ambicją jest, aby kanał mobilny był częściej używany także i przez nich – mówi Robert Hibner, kierujący wydziałem rozwoju kanałów elektronicznych w mBanku.

Z danych mBanku wynika, że klienci najczęściej łączą się z bankiem z urządzeń działających na systemie Android – to blisko 60 proc. użytkowników. Na drugim miejscu znajduje się system iOS dla urządzeń Apple (30 proc.), a dalej środowisko Windows Phone (11 proc.).

Mobilni klienci mają do dyspozycji funkcjonalną i wielokrotnie nagradzaną aplikację mobilną, uznaną przez globalną firmę doradczą Forrester Research za jedną z najlepszych na świecie, a także lekki serwis transakcyjny oraz kompletny serwis transakcyjny, który można również łatwo obsługiwać na urządzeniach mobilnych.

 Bankowość mobilna w mBanku:

  • jest dostępna w formie aplikacji na najpopularniejsze systemy operacyjne: Android, iOS, Windows Phone,
  • zapewnia szybkość i wygodę dostępu do najważniejszych informacji – w aplikacjach nawet bez logowania można sprawdzić saldo rachunku,
  • gwarantuje bezpieczeństwo dzięki procesowi synchronizacji (parowania) aplikacji z rachunkiem, dokonywanemu z wykorzystaniem samej aplikacji lub serwisu bankowości elektronicznej,
  • jest funkcjonalna, ponieważ udostępnia przelewy P2P, dzięki którym nie trzeba znać numeru rachunku odbiorcy, a także umożliwia opłacanie faktur poprzez zeskanowanie kodów QR,
  • umożliwia zlokalizowanie zniżki w programie rabatowym mOkazje dzięki funkcji geolokalizacji.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.