Płać ZUS regularnie i zyskaj nawet 600 zł z mBiznes kontem
Copy

Kopiuj tekst

Płać ZUS regularnie i zyskaj nawet 600 zł z mBiznes kontem

mBank ponownie premiuje klientów opłacających składki ZUS z rachunku firmowego. Przedsiębiorcy mogą zyskać nie tylko 600 zł, ale też lepsze warunki finansowania w banku, ponieważ terminowe płacenia składek to także wyższa zdolność kredytowa.  

Z danych z ZUS wynika, że na koniec lipca 2014 roku zaległości z tytułu niepłaconych składek na ubezpieczenie zdrowotne wyniosły prawie 7 mld zł. Oprócz odsetek za spóźnienie czy grzywny, ZUS może także wystąpić do sądu upadłościowego z wnioskiem o pozbawienie konkretnej firmy prawa do prowadzenia działalności gospodarczej. Nieterminowe płacenie składek może też wpłynąć na wiarygodność firmy.

- Opłacanie składek to istotny element brany pod uwagę przez banki, przy szacowaniu zdolności kredytowej przedsiębiorcy. Ma wpływ na to czy i na jakich warunkach przedsiębiorca dostanie potrzebne środki np. na rozwój firmy. Bank sprawdza, czy składki były płacone z konta, a jeśli nie - prosi o odpowiednie zaświadczenie z ZUS - wyjaśnia Marek Piotrowski, zastępca dyrektora departamentu małych i średnich firm w  mBanku.

Dlatego mBank, by zachęcić klientów do terminowego regulowania tych zobowiązań, comiesięczne wpłaty nagradza dodatkowymi środkami. Klienci, który do końca lipca otworzą rachunek mBiznes konto Start lub Komfort i będą opłacać z niego składki ZUS na kwotę przynajmniej 250 zł, zyskają 50 zł miesięcznie. Czyli aż 600 zł w ciągu roku. Dodatkowo zaoszczędzą także na prowadzeniu rachunku, ponieważ przez 12 miesięcy będą mogli z niego korzystać za darmo.

- To już trzecia odsłona kampanii dla klientów firmowych na podobnych zasadach. Widzimy, że przedsiębiorcy chętnie z niej korzystają, ponieważ pozwala na realne oszczędności. Działania promocyjne z I kwartału tego roku przyniosły wzrost sprzedaży o ponad 90 proc. w porównaniu z ostatnim kwartałem ubiegłego roku, gdy promocja nie obowiązywała - mówi Marek Piotrowski.

Więcej informacji o ofercie znaleźć można na stronie mBanku.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.