mSaver: 4 proc. na rachunku oszczędnościowym
Copy

Kopiuj tekst

mSaver: 4 proc. na rachunku oszczędnościowym

Program mSaver umożliwia regularne oszczędzanie drobnych kwot przy okazji codziennych zakupów. Zachętą do samego odkładania jest teraz oprocentowanie. Dla osób, które otworzą rachunek do końca marca, przez sześć miesięcy wyniesie ono 4 proc. w skali roku. A motywacją do wytrwałości, mechanizm zakładający, że im więcej klient będzie oszczędzał tym więcej zarobi.

Model promocji oparty jest na zasadzie: im więcej klient oszczędza, tym więcej może zyskać. Saldo rachunku, oprocentowane w maksymalny sposób czyli na 4 proc., wzrasta z miesiąca na miesiąc. W pierwszym miesiącu środki oprocentowane na 4 proc. to maksymalnie 3 tys. zł. Z każdym kolejnym kwota ta zostaje podwojona, aż do 18 tys. w ostatnim miesiącu trwania promocji.

- Rachunek mSaver pozwala wyrobić nawyk regularnego oszczędzania. Klient otrzymuje bowiem nie tylko wygodne konto, na którym gromadzi środki niejako mimochodem, ale cały czas nie traci dostępu do swoich pieniędzy. Z rachunku może je bowiem w każdej chwili wypłacić, bez żadnych konsekwencji. Ponadto konto wyróżnia bardzo atrakcyjne, w porównaniu z innymi ofertami depozytowymi na rynku, oprocentowanie oraz unikatowy mechanizm promocji, dopingujący klientów do systematycznego powiększania salda na rachunku - mówi Mateusz Płomiński z Wydziału Produktów Oszczędnościowych mBanku.

mSaver był pierwszym w Polsce rachunkiem automatycznego oszczędzania, który pozwala odkładać „przy okazji”. Zasilany jest, gdy klient płaci kartą, wypłaca gotówkę z bankomatu czy wykonuje przelew, na jeden z trzech sposobów. Transakcja zostaje zaokrąglona do pełnych dziesięciu złotych (np. gdy rachunek w sklepie wynosi 97 zł, bank  zaokrągla go do 80 zł, a 3 zł przekazywane jest na rachunek oszczędnościowy), po każdej transakcji na konto trafia określony jej procent (od 1 do 15 proc.) lub ustalona kwota z przedziału 3-10 zł. To klient wybiera sposób oszczędzania i może go samodzielnie zmienić w każdym momencie. Dodatkowo klient może ustalić stałą kwotę, która w wybrany przez niego dzień, będzie zasilać rachunek.

Z programu mSaver korzysta już ponad 300 tys. osób. Rachunek oszczędnościowy mogą założyć klienci banku wypełniając wniosek online. 
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.