mBank dla biznesu: wymiana walut teraz także w aplikacji mobilnej
Copy

Kopiuj tekst

mBank dla biznesu: wymiana walut teraz także w aplikacji mobilnej

Dzięki mobilnej mPlatformie Walutowej klienci biznesowi mBanku mogą dokonywać transakcji wymiany walut jeszcze szybciej i prościej. W aplikacji, dwoma kliknięciami, można kupić lub sprzedać waluty, zarządzać ofertami oraz na bieżąco monitorować listę transakcji i  rynkowe kursy walut

Aplikacja mPlatforma Walutowa została uruchomiona przez mBank przede wszystkim z myślą o mikro, małych i średnich przedsiębiorcach. Z podobnego mobilnego rozwiązania dostępnego na platformie korporacyjnej, duże firmy i korporacje obsługiwane przez mBank korzystają już od listopada 2013.

Firmy z sektora MSP otrzymały nowy, intuicyjny i wygodny kanał do sprzedaży i zakupu walut. Rozwiązanie zaprojektowano tak, by pozwalało na błyskawiczne, mobilne przeprowadzenie transakcji wymiany walut.

– mBank jest ikoną mobilności. Nasze rozwiązania na urządzanie przenośne zawsze charakteryzuje funkcjonalność i dopasowanie do potrzeb klientów. Projektując mPlatformę Walutową chcieliśmy zapewnić przedsiębiorcom realizację najbardziej mobilnych scenariuszy – wykonanie natychmiastowej transakcji, szybki przegląd dokonanych operacji, podgląd z możliwością weryfikacji złożonych ofert – mówi Jarosław Stefański, lider projektu z departamentu małych i średnich firm mBanku. – Dzięki temu rozwiązaniu klient firmowy może zarządzać całym obszarem walutowym ze swojego telefonu: dokonać transakcji lub skontaktować się z dedykowanym dealerem walutowym – dodaje.

Przygotowane z myślą o przedsiębiorcach nowe rozwiązania w zakresie wymiany walut wyróżnia m.in. dostępność usług dealera walutowego – również dla małych i średnich firm. Niezależnie od wielkości prowadzonej działalności czy obrotów walutowych, przedsiębiorca przy większych kwotach może negocjować z dealerem kursy walut i ustalać warunki transakcji.

– mPlatformę Walutową dla klientów MSP mBank wprowadził we wrześniu ubiegłego roku – mówi Jarosław Stefański. – Do tej pory zaufało jej ponad 5 tys. klientów firmowych z sektora MŚP. Jest to dla nas dowód, że zaproponowane przedsiębiorcom rozwiązanie jest najbardziej intuicyjnym i przyjaznym w obsłudze narzędziem wymiany walut na rynku. Wdrożenie mPlatformy Walutowej do aplikacji mobilnej mBanku pozwala przedsiębiorcom reagować na bieżąco na zmiany kursu walut oraz prosto i szybko zawierać transakcje – niezależnie od miejsca i okoliczności  – dodaje.

– Średnia transakcja na platformie walutowej opiewa na 17 tys. zł, a ponad 70 proc. z nich realizowana jest na parze euro/złoty. Duża grupa klientów wymieniła za jej pośrednictwem ponad 1 mln zł swoich obrotów – mówi Adam Pers, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży rynków finansowych w mBanku. – Klienci wybierają ofertę banku bo, wbrew powszechnej opinii, jest tańsza niż kupno walut w kantorach internetowych. Ponadto transakcje przeprowadzane są w czasie rzeczywistym, bez oczekiwania na przelew do i z kantoru. Firmom z sektora MSP daliśmy narzędzie dostępne dotychczas dla największych korporacji, ale prostsze w obsłudze i dostosowane do ich potrzeb – wyjaśnia.

Aplikacja mobilna z mPlatformą Walutową umożliwia natychmiastowe dokonanie transakcji kupna lub sprzedaży. Dodatkowo oferuje podgląd zawartych transakcji z możliwością wygodnego filtrowania, przegląd złożonych ofert z opcją odwołania, wyświetlenie wykresu waluty, a także podgląd aktualnego salda rachunków walutowych. Na ekranie głównym wyświetlone są zawsze trzy pary walutowe, a ich wybór jest definiowany przez klienta. Uzytkownik może dowolnie wybrać te, które go interesują spośród kombinacji dostępnych walut: PLN, EUR, USD, GBP, CHF. Transakcje można realizować od poniedziałku do piątku, w godzinach 08:00-18:00.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.