Mobilne nowości od mBanku

Mobilne nowości od mBanku

mBank uruchamia płatności mobilne NFC. Wznawia też wydawanie karty-naklejki.

mBank konsekwentnie rozwija swoją aplikację mobilną na smartfony. Można w niej już otworzyć rachunek, aktywować dostęp do banku, a teraz także skorzystać z płatności mobilnych NFC.

Funkcja „zapłać NFC” – widoczna w zaktualizowanej aplikacji mBanku dla systemu Android – przy pierwszym uruchomieniu pozwala zamówić kartę płatniczą MasterCard PaySIM. W oferowanym przez mBank modelu płatności NFC (SIM-centric), taka „wirtualna” karta bankowa ładowana jest następnie na kartę SIM w sieci Orange, dzięki czemu odpowiedni smartfon staje się wygodnym narzędziem płatniczym, którym za zakupy można płacić zbliżeniowo. Cały proces zamówienia karty bankowej i jej aktywacji odbywa się mobilnie, wprost w aplikacji.

Karta MasterCard PaySIM wydawana jest bez opłat. Użytkownik nie ponosi też kosztów związanych z jej używaniem, a dokonane nią płatności wliczane są do miesięcznego limitu transakcji zwalniających z opłaty za kartę główną.

Aplikację mobilną mBanku z nową opcją płatności NFC można rozpoznać po nowym, „planetarnym” układzie ikon, widocznych na ekranie głównym aplikacji pod paskiem „dostępne środki”.

Jak to działa?

Aby skorzystać z płatności mobilnych NFC w mBanku wystarczy posiadać:
  • telefon NFC z systemem operacyjnym Android,
  • kartę SIM NFC wydaną przez Orange,
  • aplikację mobilną mBanku, wspierającą NFC.
Aby zamówić kartę MasterCard PaySIM należy wybrać opcję „Zapłać NFC” z menu głównego lub pulpitu aplikacji mBanku. Przy pierwszym wybraniu tej opcji, otworzy się formularz zamówienia karty. Na tym etapie można wybrać rachunek, do którego zostanie wydana karta. Po jej zamówieniu, rozpocznie się etap ładowania danych karty, który trwa z reguły od kilku do kilkunastu minut. Po otrzymaniu powiadomienia o zakończonym wgrywaniu karty, należy ją aktywować i nadać PIN. Od tej chwili, telefon jest wszystkim, czego klient potrzebuje na zakupach.

Możliwe jest dokonywanie płatności zbliżeniowych telefonem w dwóch trybach:
  • Manualnym – wymaga uruchomienia aplikacji banku, wybrania karty z listy oraz dotknięcia przycisku „Zapłać”;
  • Automatycznym – umożliwia wybranie jednej karty do dokonywania płatności bez konieczności uruchamiania aplikacji.
Bank oferuje płatność mobilne NFC zarówno klientom mBanku, jak i Orange Finanse.

To nie jedyna nowość w mBanku – do oferty powraca także debetowa karta zbliżeniowa w formie naklejki – MasterCard Debit Naklejka. Podobnie jak w przypadku karty NFC PaySIM, jej użytkowanie jest bezpłatne, a transakcje wliczają się do miesięcznego limitu transakcji zwalniających z opłaty za kartę główną. Za wydanie karty-naklejki nie zapłacą posiadacze mKont Aquarius i Aquarius Intensive. W pozostałych przypadkach jednorazowy koszt wydania karty wynosi 10 zł. Kartę można nakleić np. na telefon lub inne urządzenie i wygodnie płacić nią zbliżeniowo.
Załączniki
mbank_screen1.png

grafika | 166 KB

PobierzPobierz
mbank_affluent_mastercard_naklejka_paypass.png

grafika | 42,7 KB

PobierzPobierz
mbank_mastercard_naklejka_paypass.png

grafika | 44,1 KB

PobierzPobierz
mbank_nfc_wniosek.png

grafika | 35,3 KB

PobierzPobierz
mbank_nfc_aktywacja.png

grafika | 33,7 KB

PobierzPobierz
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.