Orange Finanse oferuje płatności mobilne NFC dostępne łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej

Orange Finanse oferuje płatności mobilne NFC dostępne łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej

Prawdziwie mobilny bank wprowadza nową metodę płacenia telefonem. Orange Finanse oferuje kartę bankową NFC, powiązaną z rachunkiem osobistym i wgrywaną na telefon on-line, bez konieczności wizyty w banku czy podpisywania dodatkowych dokumentów. Dzięki temu ten rodzaj płatności mobilnych będzie dostępny tak łatwo, jak jeszcze nigdy dotąd.

Według najnowszych szacunków (World Payments Report, CapGemini & RBS), płatności mobilne stają się coraz bardziej popularne – od 2011 r. ich liczba na całym świecie wzrosła o ponad 60 proc., osiągając poziom 29 mld. Analitycy przewidują, że w 2015 r. liczba transakcji w ramach m-płatności osiągnie nawet 47 mld. Oznacza to, że użytkownicy smartfonów na całym świecie przekonują się do tej formy płacenia, a trend jest wzrostowy.Teraz także klienci Orange Finanse będą mogli przekonać się o wygodzie płacenia telefonem. Oferowane rozwiązanie pozwala na bezpieczne płatności smartfonem wyposażonym w moduł NFC, których dokonuje się w taki sam sposób, jak zwykłą kartą zbliżeniową. Dzięki płatnościom mobilnym NFC, wybierając się na zakupy nie trzeba zabierać portfela – wystarczy mieć ze sobą telefon.Co ważne, karta MasterCard NFC od Orange Finanse (wydawana i prowadzona bez opłat) została bezpośrednio połączona z rachunkiem bankowym, dzięki czemu wszelkie dokonane nią transakcje będą realizowane ze środków dostępnych na koncie osobistym lub firmowym i widoczne w historii płatności.– Rozszerzenie palety możliwości Orange Finanse o płatności mobilne to oczywisty krok dla mobilnego banku, którego klienci oczekują pełnej transakcyjności przez telefon. Płatności w modelu SIM-centric wymagają powiązania kilku elementów, takich jak karta SIM, karta bankowa i odpowiedni smartfon. Dlatego właśnie ten typ usługi powinien świetnie sprawdzić się w naszym projekcie, który nieprzerwanie opiera się na ścisłej współpracy banku i operatora komórkowego – mówi Łukasz Maculewicz, dyrektor Oddziału Bankowości Mobilnej w mBanku.Otrzymanie karty NFC w Orange Finanse jest bardzo proste. Wchodząc do salonu Orange klient może nie tylko kupić abonament telefoniczny, ale także telefon z NFC, a w nim natychmiast otworzyć rachunek bankowy i uruchomić kartę NFC, aktywną w ciągu kilku chwil. Dzięki temu, wychodząc z salonu jest już gotów do korzystania ze swojego rachunku i karty. Inne formalności nie są potrzebne.To właśnie możliwość otrzymania wszystkich elementów w jednym miejscu (karta SIM NFC, smartfon z NFC, aplikacja banku i rachunek oraz karta płatnicza) decydują o wygodzie dla klienta i stanowią podstawę sukcesu tego rozwiązania.  

Jak to działa?

Aby skorzystać z płatności mobilnych NFC w Orange Finanse wystarczy posiadać:
- telefon NFC z systemem operacyjnym Android,
- kartę SIM NFC wydaną przez Orange,aplikację mobilną Orange Finanse,
- wspierającą NFC.

Aby zamówić kartę MasterCard NFC należy wybrać opcję „Zapłać NFC” z menu głównego lub pulpitu aplikacji Orange Finanse. Przy pierwszym wybraniu tej opcji, otworzy się formularz zamówienia karty. Na tym etapie można wybrać rachunek, do którego zostanie wydana karta. Po jej zamówieniu, rozpocznie się etap ładowania danych karty, który trwa z reguły od kilku do kilkunastu minut. Po otrzymaniu powiadomienia o zakończonym wgrywaniu karty, należy ją aktywować i nadać PIN. Od tej chwili telefon jest wszystkim, czego klient potrzebuje na zakupach.

Możliwe jest dokonywanie płatności zbliżeniowych telefonem w dwóch trybach:
- Manualnym – wymaga uruchomienia aplikacji banku, wybrania karty z listy oraz dotknięcia przycisku „Zapłać”;
- Automatycznym – umożliwia wybranie jednej karty do dokonywania płatności bez konieczności uruchamiania aplikacji.


O Orange Finanse

Orange Finanse to wspólny projekt Orange Polska, operatora największej sieci szybkiego internetu w Polsce i mBanku – jednego z najbardziej innowacyjnych banków na świecie. Aby założyć konto w Orange Finanse, nie trzeba iść do oddziału – wystarczy smartfon z aplikacją  mobilną. Produkty Orange Finanse dostarczane przez mBank są dostępne także za pośrednictwem serwisu transakcyjnego www.OrangeFinanse.com oraz w około 900 salonach Orange.
Załączniki
orangefinanse_screen1.png

grafika | 169 KB

PobierzPobierz
orangefinanse_screen2.png

grafika | 346 KB

PobierzPobierz
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.