mBank: dla większości kredytobiorców rata w CHF nie wzrośnie
Copy

Kopiuj tekst

mBank: dla większości kredytobiorców rata w CHF nie wzrośnie

  • Przy ostatnich notowaniach kursu franka szwajcarskiego i ujemnej stopie LIBOR, większości klientów mBanku rata kredytu hipotecznego nie wzrośnie.
  • mBank zaproponuje zainteresowanym m.in. możliwość zamiany nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie obecnego kredytu, na inną – bez konieczności spłaty dotychczasowego zadłużenia.
M CHF, będąca składową oprocentowania większości kredytów w CHF, wynosiłaby -0,95%, okazuje się, że skutki sytuacji na rynku walut nie wpływają negatywnie na kredytobiorców mBanku. Wręcz przeciwnie – w przypadku prawie 70 proc. z nich wysokość miesięcznej raty kredytu będzie niższa o 2,05 proc. w stosunku do poziomu z grudnia.

mBank wspiera kredytobiorców. Nie tylko uwzględnia ujemny LIBOR w oprocentowaniu kredytów opartych na stałej marży, ale również w ramach pakietu pomocowego oferuje obecnie:
Wydłużenie okresu kredytowania – bez opłat i prowizji.
- Obniżenie tzw. spreadu walutowego o połowę, do 3 proc. (spread to różnica pomiędzy kursem kupna i sprzedaży waluty w tabeli banku).
- Ponadto mBank umożliwi klientom zamianę nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie obecnego kredytu, na inną, którą klient zamierza nabyć dopiero po sprzedaży obecnie posiadanej nieruchomości – bez konieczności spłaty dotychczasowego zadłużenia, a więc i realizacji straty. Stanowi to odpowiedź na potrzeby części kredytobiorców, którzy kupowali mieszkania np. przed decyzją o założeniu lub powiększeniu rodziny. Osoby te, mimo często lepszej sytuacji finansowej i posiadanych oszczędności, nie podejmowały dotąd decyzji o „zamianie” nieruchomości ze względu na obecną, łączną wartość ich zadłużenia, bezpośrednio związaną z wysokim kursem szwajcarskiej waluty w stosunku do złotego. O szczegółach rozwiązania bank poinformuje klientów w najbliższym czasie.
Przypominamy, że związku z aktualną sytuacją na rynkach, bank obniży też oprocentowanie kredytów z tzw. starego portfela w CHF. O terminie i zakresie zmian klienci zostaną poinformowani do 15 lutego.

→ UWAGA! Wszystkie propozycje banku i niezbędne informacje dla klientów spłacających kredyty hipoteczne w CHF, dostępne są na specjalnej stronie w serwisie mBank.pl.
Powyższe szacunki, przedstawiające wpływ kursu CHF na wysokość rat, powstały w oparciu o ostatnie wartości CHF/PLN i LIBOR-u CHF. Przypominamy, że mBank – zgodnie z zapisami umów – dokona odczytu stawki LIBOR 3M w przedostatni dzień roboczy bieżącego miesiąca (tj. 29.01.2015 r.). Będzie ona uwzględniona w ratach za luty 2015 r., które spłacane są w marcu.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.