mBank ze Strategią z górnej półki
Copy

Kopiuj tekst

mBank ze Strategią z górnej półki

Niskie stopy procentowe zachęcają do szukania alternatywnych sposobów inwestowania kapitału. mBank rozszerza paletę produktów inwestycyjnych o certyfikaty strukturyzowane Strategia z górnej półki. Produkt o trzyletnim horyzoncie inwestycyjnym daje możliwość uzyskania wysokiej stopy zwrotu przy jednoczesnej 90 proc. ochronie zainwestowanego kapitału w dniu wykupu.

Kolejne obniżki stóp procentowych wprowadzane przez Radę Polityki Pieniężnej zmuszają inwestorów do poszukiwania bardziej rentownych produktów inwestycyjnych. Certyfikat strukturyzowany Strategia z górnej półki to nowy produkt dostępny dla klientów mBanku w ramach usługi eMakler. Instrumentem, na którym opiera się strategia jest indeksEURO STOXX® Low Risk Weighted 50, obejmujący 50 spółek o obniżonym ryzyku zmienności. Emitentem certyfikatów jest Raiffeisen Centrobank AG.

Strategia z górnej półki skierowana jest m. in. do klientów, którzy nie chcą inwestować w poszczególne akcje. Poprzez inwestycje w certyfikat gwarantowany mogą zyskiwać na wzroście indeksu europejskich akcji o niskiej zmienności przy jednoczesnej ochronie kapitału. W okresie najbliższych trzech lat Inwestorzy mają możliwość osiągnięcia stopy zwrotu uzależnionej od wzrostu indeksu 50 akcji. Potencjał zysku jest nieograniczony. Ponadto certyfikaty będą notowane na GPW, dzięki czemu inwestorzy będą mogli zrealizować sprzedać je w każdej chwili. Jedynym kosztem jest prowizja maklerska.

- Nowy produkt w ofercie mBanku daje inwestorowi możliwość uzyskania stopy zwrotu na poziomie 100 proc. średniej stopy zwrotu indeksu z trzech dni obserwacji. W przypadku, gdy jest ona ujemna, inwestor w dniu wykupu otrzymuje zwrot w wysokości co najmniej 90 proc. zainwestowanych środków – mówi Marcin Konkel, kierujący wydziałem produktów inwestycyjnych mBanku.Subskrypcja certyfikatów będzie prowadzona od 17 października do 7 listopada 2014 r.

Powyższa informacja nie stanowi oferty w rozumieniu przepisu art. 66 Kodeksu cywilnego. Pełna oferta mBanku wraz z regulaminami będącymi jej integralną częścią jest dostępna na stronie www.mbank.pl
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.