Z mBankiem na stałym kursie
Copy

Kopiuj tekst

Z mBankiem na stałym kursie

Do końca sierpnia trwa subskrypcja nowej lokaty strukturyzowanej mBanku Stały kurs. Roczna inwestycja oparta jest o kurs EUR/PLN i daje możliwość zysku do 5 proc. w skali roku przy jednoczesnej gwarancji kapitału. Minimalna kwota inwestycji to tysiąc złotych.

Aktywem bazowym lokaty jest średni kurs EUR wyrażony w PLN, publikowany przez Narodowy Bank Polski w każdym dniu roboczym.Wysokość oprocentowania zależny od utrzymania się poziomu kursu walutowego w określonym przedziale. Jego zakres zostanie wyznaczony pierwszego września br. według następującej formuły: dolny poziom przedziału będzie o 14 groszy niższy, a górny wyższy o 2 grosze niż kurs EUR/PLN opublikowany tego dnia. Maksymalny zysk z lokaty może wynieść 5 proc. Jeśli natomiast warunek dziennej obserwacji będzie spełniony w 75 proc. obserwacji, to zwrot z lokaty będzie na poziomie 3,75 proc.

- Konstrukcja lokaty zakłada umocnienie złotego. Zdaniem ekonomistów mBanku w realizacji tego założenia polskiej walucie sprzyjać ma wzrostowa faza cyklu koniunkturalnego oraz postrzeganie jej jako satelity strefy euro. Ten ostatni element jest dla nich szczególnie ważny w kontekście globalnie niskich stóp procentowych, ponieważ generuje dodatkowy popyt na polski dług - traktowany jako alternatywę dla obligacji strefy euro - mówi Kajetan Kędzior, z Wydziału Produktów Inwestycyjnych mBanku.

Lokatę Stały kurs nabyć można do 31 sierpnia br. Minimalna kwota inwestycji wynosi tysiąc złotych, a z jej otwarciem nie wiążą się żadne opłaty. Lokata objęta jest całkowitą gwarancją kapitału w dniu zakończenia. Inwestycja potrwa od 1 września 2014 roku do 1 września 2015 roku. Podczas trwania lokaty klient może w każdej chwili sprawdzić, jaka jest jej teraźniejsza wartość w serwisu bankowości elektronicznej.Więcej informacji na temat produktu znaleźć można na stronie mBanku.

Powyższa informacja nie stanowi oferty w rozumieniu przepisu art. 66 Kodeksu cywilnego. Pełna oferta mBanku wraz z regulaminami będącymi jej integralną częścią jest dostępna na stronie www.mbank.pl.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.