mBank: Piłkarska lokata strukturyzowana
Copy

Kopiuj tekst

mBank: Piłkarska lokata strukturyzowana

Nowa lokata strukturyzowana mBanku – Mistrzowska Piątka, oparta jest o koszyk pięciu spółek, sponsorów Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Brazylii. Lokata dostępna jest w dwóch wariantach – na rok lub na dwa lata. Roczna stopa zwrotu z inwestycji może wynieść siedem proc., co przy lokacie dwuletniej może przynieść zysk do 14 proc. 

Strategia lokaty Mistrzowska Piątka zakłada wzrost ceny akcji pięciu spółek, oficjalnych sponsorów tegorocznego mundialu (Adidas AG, Sony Corp., Continental AG, Anheuser-Busch InBev, McDonald’s Corp). Horyzont inwestycji to 12 lub 24 miesiące. Klient sam może wybrać na jaki czas chce ulokować pieniądze.

- Sukces lokaty przewidywany jest m.in. na podstawie dotychczasowych, bardzo dobrych wyników spółek stanowiących jej aktywno bazowe oraz rekomendacji analityków współpracujących z firmą Bloomberg, w których przypadku 90 proc. ocen dla wymienionych wyżej spółek to „kupuj” lub „trzymaj” – mówi Marcin Konkel, wicedyrektor Departamentu Produktów Oszczędnościowych i Inwestycyjnych mBanku.

Wyniki inwestycji sprawdzane będą codziennie, na zakończenie każdej sesji giełdowej. Oprocentowanie w wariancie rocznym naliczone zostanie za każdy dzień, w którym ostateczny kurs zamknięcia wszystkich pięciu spółek będzie wyższy lub równy 100 proc. ich wartości z pierwszego dnia obserwacji. Jeśli zatem, np. przez 75 proc. dni trwania inwestycji ceny akcji nie spadną, klient uzyska zwrot z inwestycji na poziomie 5,26 proc. Oprocentowanie w wariancie na dwa lata zostanie naliczone za każdy dzień, gdy kurs zamknięcia wszystkich pięciu spółek będzie wyższy lub równy 98 proc. ich wartości z pierwszego dnia obserwacji.

Zapisy na lokatę strukturyzowaną Mistrzowska Piątka można składać do 16 czerwca w serwisie transakcyjnym, placówce, na mLinii lub za pośrednictwem usługi Ekspert Online. Minimalna kwota inwestycji wynosi tysiąc złotych. Lokata objęta jest całkowitą ochroną kapitału, dzięki której jej posiadacze mają pewność wypłacenia 100 proc. zainwestowanych środków w dniu zakończenia inwestycji, niezależnie od wyników obserwacji. Bank nie pobiera też prowizji za uruchomienie lokaty sturkturyzowanej.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.