Instrumenty pochodne dla klientów mBanku

Instrumenty pochodne dla klientów mBanku

Inwestorzy korzystający z usługi maklerskiej eMakler otrzymają możliwość inwestowania w kontrakty terminowe na WIG20. W ten sposób do oferty mBanku wprowadzone zostają instrumenty pochodne.

Kontrakty terminowe na WIG20, które zostaną udostępnione w mBanku, pozwalają inwestorom na przyjmowanie zarówno pozycji długiej, czyli obstawianie wzrostu indeksu, jak i pozycji krótkiej, czyli oczekiwanie spadku wyceny indeksu.

- Na początek oddajemy klientom możliwość korzystania z kontraktów terminowych na indeks blue chipów, ponieważ jest to najpopularniejsze wśród inwestorów i cechujące się dużą płynnością i łatwością zbycia narzędzie dostępne w ramach instrumentów pochodnych – tłumaczy Zbigniew Trzeciak, odpowiedzialny za rozwój usługi maklerskiej.

Nowa funkcjonalność dostępna będzie od lutego br., jednak proces jej aktywowania klienci mogą rozpocząć już teraz. Aby móc zawierać transakcje kupna i sprzedaży kontraktów terminowych, niezbędne jest posiadanie aktywnej usługi maklerskiej oraz podpisanie dodatkowej umowy o przyjmowanie i przekazywanie zleceń na instrumenty pochodne. Aby aktywować kontrakty terminowe, należy wypełnić wniosek na stronie internetowej lub zadzwonić na mLinię. Po podpisaniu dokumentów, bank aktywuje usługę. Od 5 lutego usługa będzie w pełni dostępna w serwisie transakcyjnym banku.

Zawarcie umowy o przyjmowanie i przekazywanie zleceń na instrumenty pochodne związane jest z otwarciem rachunku transakcyjnego, czyli dodatkowego rachunku służącego do rozliczeń pieniężnych z eMaklerem. Prowadzony bezpłatnie rachunek traktowany jest jako dodatkowy do eKonta i w przypadku osób posiadających podpisaną umowę o instrumentach pochodnych stanowi podstawowy i obowiązkowy rachunek do rozliczeń giełdowych – zarówno dla inwestycji związanymi z kontraktami terminowymi jak i standardowych operacji na rynku akcji.

Uruchomiony w 2000 roku mBank jest dziś największym bankiem wirtualnym oraz trzecim największym bankiem detalicznym w Polsce, obsługującym 2,7 mln Klientów. Od lat marka mBanku pozostaje synonimem bankowości elektronicznej. W niezależnych badaniach i plebiscytach mBank regularnie zdobywa tytuł banku najchętniej polecanego przez Klientów w Polsce (m.in. Audyt Bankowości Detalicznej TNS Pentor za I kwartał 2011 r.). W roku 2011 mBank został także ogłoszony najbardziej przyjaznym bankiem internetowym w prestiżowym plebiscycie „Przyjazny Bank Newsweeka”.
Załączniki
derywaty.jpg

grafika | 5,32 KB

PobierzPobierz
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.