mBank obniża prowizje od płatności kartowych
Copy

Kopiuj tekst

mBank obniża prowizje od płatności kartowych

Dzięki nowej promocji mBanku i PaySquare (mBiznes konto z terminalem płatniczym) płatności bezgotówkowe stały się tańsze i bardziej dostępne dla klientów firmowych. mBank obniżył stawki prowizji od transakcji realizowanych kartami płatniczymi. Co więcej, zagwarantował dodatkowe obniżki po spadku opłaty interchange. Klienci firmowi mogą przez 15 dni wypróbować terminal płatniczy za darmo i nie zapłacą za pierwszy miesiąc korzystania z niego.

- Daliśmy w ten sposób naszym klientom gwarancję że po obniżce interchange w Polsce nie będą musieli negocjować ze swoim obecnym dostawcą nowych stawek prowizji od płatności kartą. Analizując wspólnie z mBankiem potrzeby klientów biznesowych przygotowaliśmy optymalną, dostosowaną do polskiego rynku ofertę, która pozwoli przedsiębiorcom skupić się tylko i wyłącznie na rozwoju własnego biznesu. Z naszych analiz wynika jasno, że brak możliwości płacenia kartą często wiąże się z utratą klientów i stopniowym spadkiem obrotów - mówi Jarosław Archacki, dyrektor sprzedaży w firmie PaySquare SE.

Konsumenci coraz częściej chcą płacić za swoje zakupy kartami płatniczymi, także w małych sklepach i punktach usługowych. mBank umożliwia niewielkim firmom użytkowanie terminali płatniczych na warunkach, które nie obciążają w znaczący sposób budżetu przedsiębiorstwa. Będą one jeszcze korzystniejsze po spadku opłaty interchange. Przy zakładanym spadku opłaty o 0,5 proc. klienci mBanku zyskają kwotę, która zrównoważy cenę dzierżawy terminalu płatniczego. Średnia wysokość transakcji na terminalu PaySquare to obecnie 20 000 zł miesięcznie. Obniżenie opłaty pozwoli zatem zaoszczędzić w tym wypadku 100 zł miesięcznie, czyli aż 1 200 zł rocznie.

- Średnia liczba transakcji realizowanych miesięcznie na jednym terminalu rośnie odkąd zaczęliśmy współpracę z PaySquare. To dobry kierunek i świadczący o coraz większej popularność płatności bezgotówkowych – mówi Dagmara Socha, ekspert ds. produktów firmowych w mBanku. - Z terminali i rachunków w mBanku najczęściej korzystają przedstawiciele takich zawodów jak dentyści, kosmetyczki i fryzjerzy oraz sprzedawcy detaliczni prowadzący działalność w wyspecjalizowanych sklepach - obuwniczych, odzieżowych, z wyrobami farmaceutycznymi i medycznymi. Dzięki poszerzeniu dotychczasowej oferty właściciele niewielkich punktów będą mogli akceptować płatności kartowe i korzystać z innowacyjnych rozwiązań mBanku na jeszcze dogodniejszych warunkach – dodaje.

Klienci, którzy założą mBiznes konto z terminalem PaySquare zyskują nie tylko terminal płatniczy z gwarancją spadku opłaty interchange, mają także do dyspozycji konto, dzięki któremu przez rok nie płacą za przelewy internetowe, kartę do rachunku oraz wpłaty utargu w placówkach mBanku. Z oferty mBanku i PaySquare można skorzystać składając wniosek u doradców PaySquare.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.