Już 300 tys. klientów mBanku oszczędza podczas zakupów
Copy

Kopiuj tekst

Już 300 tys. klientów mBanku oszczędza podczas zakupów

Blisko 300 tys. klientów mBanku oszczędza z usługą mSaver, pozwalającą na odkładanie pieniędzy „przy okazji” ich wydawania. Co dziesiąty z nich dodatkowo pomnaża zgromadzone pieniądze, inwestując je za pomocą programu mSaver Plus – najtańszego na rynku programu regularnego oszczędzania.

Program mSaver, pozwala oszczędzać pieniądze „przy okazji” ich wydawania - po wybranych transakcjach bank sam odkłada część środków na rachunek oszczędnościowy klienta według jego preferencji.

- mSaver Plus stanowi uzupełnienie tego rozwiązania. Dzięki niemu klienci zyskują dodatkowo możliwość pomnażania zgromadzonych środków – mówi Marcin Konkel, wicedyrektor Departamentu Produktów Inwestycyjnych i Oszczędnościowych w mBanku.  Z punktu widzenia formalnego, mSaver Plus to grupowe ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Za jego pośrednictwem wpłacane przez klientów pieniądze lokowane są w jednostki funduszy inwestycyjnych. Decyzję o tym, w które - klient podejmuje sam lub z pomocą ekspertów banku.

Klient może wybrać pięć z piętnastu proponowanych przez bank funduszy lub postawić na jeden z czterech modelowych portfeli inwestycyjnych przygotowanych przez ekspertów mWealth Management (konserwatywny, stabilny, zrównoważony i agresywny).

Stabilny zysk i najniższe na rynku koszty - Jak wynika z danych opublikowanych przez firmę Analizy Online, mSaver Plus jest obecnie najtańszym na rynku programem regularnego oszczędzania, przy założeniu pięcioletniego horyzontu inwestycji i uwzględniając sumę wszystkich opłat, w tym opłatę za wcześniejszą rezygnację z usługi w pierwszym roku korzystania z niej (analiza mBanku na podstawie informacji opublikowanych przez firmę Analizy Online) – mówi Marcin Konkel.  Produkt na rynku wyróżniają także dobre i stabilne w czasie stopy zwrotu z modelowych portfeli, które dziś wybiera już 80 proc. klientów decydujących się na skorzystanie z tego produktu. W zależności od poziomu ryzyka związanego z inwestycją, w skali roku na koniec lutego wyniosły one  3,3 proc. dla portfela konserwatywnego, 14,2 proc. oraz 17,6 dla stabilnego wzrostu i zrównoważonego, a nawet 25 proc. dla portfela agresywnego (przy wynikach portfela benchmarkowego odpowiednio na poziomie 4 proc., 3,2 proc., 3,8 proc. oraz 4,7 proc.). Minimalna składka ubezpieczenia w programie mSaver Plus wynosi tylko 100 zł. Może być pobierana automatycznie z rachunku mSaver lub przelewana przez klienta z podstawowego konta (ROR). 
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.