mBank: Gorąca dwudziestka giełdowych hitów
Copy

Kopiuj tekst

mBank: Gorąca dwudziestka giełdowych hitów

W mBanku rozpoczyna się okres subskrypcji półtorarocznej lokaty inwestycyjnej Gorąca dwudziestka, z której potencjalny zysk może wynieść nawet 6 proc. w skali roku. Instrumentem bazowym jest kontrakt terminowy na indeks WIG20 lub inny zastępujący go indeks o najbliższym terminie wygaśnięcia, opublikowany przez Giełdę Papierów Wartościowych. Lokata objęta jest gwarancją kapitału.

– Przyjęta strategia inwestycyjna naszego nowego produktu zakłada, że wartość aktywa bazowego w ciągu najbliższych 18 miesięcy wzrośnie i pozwoli inwestorom na zysk sięgający nawet 6 proc. w skali roku – tłumaczy Marcin Konkel, wicedyrektor Departamentu Produktów Oszczędnościowych i Inwestycyjnych w mBanku. – Istnieje wiele przesłanek, które na to wskazują. Najważniejsze z nich to: spodziewana poprawa sytuacji gospodarczej w Polsce i krajach, które są naszymi najważniejszymi partnerami handlowymi, utrzymujący się najniższy w historii poziom stóp procentowych w Polsce, który zachęca do lokowania oszczędności w akcjach oraz trwająca na giełdach, w krajach rozwiniętych, hossa – dodaje.

Zysk z lokaty inwestycyjnej Gorąca dwudziestka uzależniony jest od wartości instrumentu bazowego, które zostaną zanotowanych podczas sześciu obserwacji przeprowadzanych co kwartał. Maksymalne oprocentowanie lokaty zostanie naliczone jeśli wartość aktywa znajdzie się w ustalonym przedziale. Dla pierwszych trzech obserwacji przedział wynosi 100–115 proc. wartości instrumentu z dnia otwarcia lokaty, dla kolejnych trzech – 105–120 proc.

Okres inwestycji Gorącej dwudziestki potrwa od 25 marca 2014 roku do 22 września 2015 roku. Minimalna wpłata na lokatę wynosi tysiąc złotych. Co ważne, całość zainwestowanego w produkt kapitału podlega gwarancji. Oznacza to, że klienci otrzymają 100 proc. ulokowanych pieniędzy bez względu na wartość aktywa bazowego.

Aby uruchomić lokatę wystarczy posiadać konto w mBanku i po zalogowaniu do systemu transakcyjnego wybrać opcję „otwórz lokatę strukturyzowaną” w zakładce „inwestycje”.

Powyższa informacja nie stanowi oferty w rozumieniu przepisu art. 66 Kodeksu cywilnego. Pełna oferta mBanku wraz z regulaminami będącymi jej integralną częścią jest dostępna na stronie www.mbank.pl. 
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.