mBank: nowa lokata strukturyzowana „Giełdowa dwudziestka”

mBank: nowa lokata strukturyzowana „Giełdowa dwudziestka”

Klienci mBanku mogą składać zapisy na lokatę strukturyzowaną Giełdowa Dwudziestka, której aktywem bazowym są kontrakty terminowe na WIG20. Zysk z lokaty w skali roku może sięgnąć 10 proc.

Strategia produktu zakłada wzrost cen kontraktów terminowych na WIG20 w perspektywie najbliższych dziewięciu miesięcy. Zysk z lokaty uzależniony jest od wartości aktywa bazowego zanotowanej na dwa dni robocze przed zakończeniem inwestycji, czyli 23 stycznia 2013 r. Maksymalnie może on wynieść 10 proc.

- Argumentami przemawiającymi za prognozowanym przez nas scenariuszem są m.in. obecne wyceny polskich spółek giełdowych, które utrzymują się na stosunkowo atrakcyjnym poziomie oraz lepsze od oczekiwań wyniki polskiej gospodarki i zdecydowana poprawa sytuacji fiskalnej – mówi Michał Szrajber, odpowiedzialny za wdrożenie produktu w mBanku. – Jak szacuje Główny Urząd Statystyczny, w minionym roku wzrost gospodarczy w Polsce wyniósł 4,3. W tym roku ma on być na poziomie od 2,5 do 3 proc. Prognozy te w połączeniu, ze wspomnianą już stabilną sytuacją fiskalną państwa, powinny wpłynąć na zwiększenie atrakcyjności naszego rynku, a co za tym idzie pozytywne zachowanie się indeksu WIG20. Dla wyniku lokaty nie bez znaczenia ma być też przewidywane ostateczne rozwiązanie problemów strefy euro – dodaje Szrajber. – Ponadto na rynku widoczne są też pierwsze oznaki poprawy salda wpłat i umorzeń w towarzystwach funduszy inwestycyjnych. W ciągu dwóch pierwszych miesięcy tego roku Polacy wpłacili więcej pieniędzy do funduszy akcyjnych niż z nich wypłacili (szacunki portalu Analizy Online). Jeśli ta tendencja utrzyma się przez pozostałą część roku, to towarzystwa mogą kreować dodatkowy popyt na polskie akcje, co powinno pozytywnie wpłynąć na wartość indeksu WIG20 – stwierdza Szrajber.

Zapisy w ramach subskrypcji lokaty Giełdowa Dwudziestka przyjmowane będą do 26 kwietnia br. Minimalna kwota inwestycji wynosi 1 tys. zł. Lokata objęta jest 100 proc. gwarancją zainwestowanego kapitału. Klient nie ponosi też opłaty za jej uruchomienie i zarządzanie.

Lokata dostępna jest również w ofercie MultiBanku.

Uruchomiony w 2000 roku mBank jest dziś największym bankiem wirtualnym oraz trzecim największym bankiem detalicznym w Polsce, obsługującym blisko 2,8 mln klientów. Od lat marka mBanku pozostaje synonimem bankowości elektronicznej. W niezależnych badaniach i plebiscytach mBank regularnie zdobywa tytuł banku najchętniej polecanego przez klientów w Polsce. W roku 2011 został ogłoszony najbardziej przyjaznym bankiem internetowym w prestiżowym plebiscycie „Przyjazny Bank Newsweeka”. Otrzymał też tytuł „Złotego Banku2011” w plebiscycie „Złoty Bankier”.
Załączniki
gieldowa-dwudziestka.jpg

grafika | 24 KB

PobierzPobierz
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.